Batıkent’te 16 köpeği öldüren katillere 10’ar yıl hapis cezası verildi

Geçtiğimiz yıl nisan ayında Ankara Batıkent’te 16 köpeği zehirleyerek öldüren üç sanığın davası bugün sonuçlandı. Katillere ‘mala zarar verme’ ve ‘çevreyi kasten kirletme’ suçlarından onar yıl hapis cezası verildi.

Yenimahalle ilçesi Batıkent Semti Turgut Özel Mahallesi’nde, geçen yılın Nisan ayında 16 sokak köpeği, zehir verilerek, öldürüldü. Yapılan araştırmalar sonucu köpeklerin; Musa D., Levent Ö. ve Aydın G. tarafından zehirli tavuk verilerek, öldürüldüğü ortaya çıktı. Gözaltına alınan 3 kişi, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol çerçevesinde, haftada 1 gün imza atma şartıyla serbest bırakılmıştı.

Soruşturma sonunda haklarında ‘sahipli hayvanı öldürmek suretiyle mala zarar verme’ ve ‘çevreyi kasten kirletmek’ suçlarından dava açılan 3 kişinin yargılanmasına devam edildi. Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz 3 sanığa, 10’ar yıl hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, hükümle birlikte 3 sanığın da tutuklanmasına hükmetti.

Kaynak:
BirGün

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Genel
Avustralya yangınlarının ardından soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan 4 hayvan türü

Bu türlerin çoğunluğunu bitkiler oluştursa da ciddi zarara uğrayan türler arasında memeliler, kuşlar, kurbağalar, böcekler ve sürüngenler de bulunuyor.

Kapat