Plaja giderken gramafonunuzu unutmayın

Yazı neredeyse yarıladık, plajlar kalabalık, deniz kenarındaki curcuna da tam gaz devam ediyor. Kumların üzerine tek başına serilen hemen herkes, kulağında kulaklık müzik dinliyor. Plajın yolunu birkaç kişi tutanlarda ise biraz sıkıntı var. Konuşma, gülüşme sesleri dalga sesiyle birleşince telefonda açılan müziğin sesini duymak imkansız.

Takdir edersiniz ki elde havlu kolda çanta, şemsiyeyle, hantal pilli speaker’ları sahile taşımak çok da cazip gelmiyor insana. Pil bitse nereye atılacak, akar mı, kokar mı diye düşünürken Eco-Amp imdadımıza yetişti. Kaliforniyalı Eco-Made‘in yeni tasarımı Eco-Amp, %100 karbon fiber, geri dönüşümlü kartondan yapılmış ve iPhone uyumlu. Katlanabilir, gramafon benzeri tasarımı sayesinde çantada yer kaplamıyor ve herhangi bir güç kaynağı gerektirmiyor. Firmanın internet sitesinde bir çift hoparlör sekiz dolara satılıyor. Plaja, pikniğe meraklı müzikseverlere duyurulur.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Sanat ve Tasarım
Terje’nin gözünden gökyüzü

Terje Sørgjerd, İspanya'nın en yüksek noktası olan El Teide'de 10 günü aşkın süre çekim yapıp, yakaladığı görsel şöleni The Mountain...

Kapat