Sabancı Vakfı hibe programı başvuruları başladı

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 2 Ocak 2023’te başlayıp, 8 Şubat 2023 saat 17.00’de sona erecek.

16 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında 218 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2023 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik “Nitelikli Eğitim, Eğitime Erişimin ve Devamın Desteklenmesi” ile “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” başlıkları altında sivil toplum kuruluşlarından gelecek proje başvurularını değerlendirecek.

Başvuru yapacak kurumların projeleri ile nitelikli eğitime eşit erişim, kız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız yaşam ve erişilebilirlik, iklim değişikliği gibialt temalardan en az birine değinen çalışmalar önermesi bekleniyor.

Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor.

Projelerin en erken 17 Temmuz 2023 itibariyle başlaması, en geç 12 Temmuz 2024’te son bulmasıve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Toplamda 4,5 milyon TL hibe dağıtılacak program kapsamında proje başına en az 200.000 TL, en fazla 600.000 TL verilecek.

Hibe Programı kriterleri hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 2023 Başvuruları sayfasını, geçmiş yıllarda desteklenen projeleri incelemek için Tamamlanan Projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Yeşil Posta: Ülkemizden ve dünyadan haberler
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Banner Right Side
Yeşil Posta: Ülkemizden ve dünyadan haberler

#1 Belçika'da kuaförlerden toplanan saçlar, çevreyi kirleten petrol ve diğer hidrokarbonları emen paspaslara dönüştürülüyor. Kaynak: NDTV #2 Sivas'ta -30 derecede,

Kapat