Satın aldığınız su size ne yapar?

Son zamanlarda sudaki tehlikeleri okuyoruz. Bugün de hayatımızla oyun oynayan su markaları açıklanıyor. Bu açıklamalar bu işin sonunu getirecek mi dersiniz? Bence getirmeyecek. Hiç merak etmiyor musunuz satın aldığınız su hayatınızla nasıl oynuyor? Ediyorum diyorsanız TAPPED tam size göre.

“Binlercesi sevgisiz yaşadı ama biri bile susuz yaşayamadı” diyordu bir yerlerde, ne kadar doğru! Suyun plastik şişelere girmesine dayalı hazırlanmış bir belgesel TAPPED. Suyu plastik şişede satın almaya kalkıştığınızda bir kez daha düşünmenizin gerekliliğini gösteren ve şahane doğal güzelliklerle bezenmiş sahnelerle başlayan bir yapım. Güzelliğin ne kadar çirkine dönebileceğini tahmin bile edemezsiniz…Kuzey Pasifik Denizindeki plastik çöp yığınından bireye verdiği zarara, kansere kadar ince eleyip sık dokuyarak konuyu irdelemişler. Daha önce size suyun satılmasının etik olmadığını, suyun herkesin hakkı olduğunu anlatan F.L.O.W.’u tavsiye etmiştik, TAPPED daha derin konulara değiniyor. Vaktinizi ayırıp seyredin lütfen, pişman olmayacaksınız.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Geri Dönüşüm, Gıda, Yeme İçme
En seksi vejetaryenden yeni haberler

Red Hot Chili Peppers 'mükemmel' sanaçtı tanımına bayağı bir yaklaşmış. En azından ekolojik olarak :)

Kapat