Strese Daha Yüksek Bir Bilinçle Veda Edin: Mindfullness Temelli Stres Azaltma

Yapmak zorunda olduğumuz işlerin aciliyetine, zihnimizin oyunlarına ve önemli olduğunu düşündüğümüz şeylere kendimizi kaptırmaya o kadar meyilliyiz ki, ne yaptığımızın farkında olmayarak, kronik gerginlik, endişe ve daimi dikkat dağınıklığının hâkim olduğu bir duruma kolaylıkla geçebiliriz.

TIKLAYIN: Bir başkasına ihtiyaç duymadan mutlu olmanın 7 yolu

Bu gibi durumlara karşı, yaşamlarımızda stresle farklı bir ilişki kurmanın bir yolu olarak mindfulness egzersizleri  etkili bir dengeleme yöntemidir. Mindfullness (Farkındalık) Temelli Stres Azaltma ile kendinizi yeniden keşfetmeniz ve içinizde derinlerde sahip olduğunuz niteliklere ve güçlere ulaşmanız mümkün.

Mindfullness Türkiye’nin MBSR Programı ile “uçuşan zihni” sabırlı, nezaketli ve sürekli tekrarlarla eğitme, ne yaptığımızı bilmez halimizden çıkıp daha kapsamlı bir ifade şekline geçiş yapma, beden farkındalığı için beceriler geliştirme, kendi kendinizi sabote etmekten kurtulma eğitimler ile destekleniyor.

Toplam 8 hafta, haftalık 2.5 saat sürecek bu eğitimler, deneyimsel bir grup programıdır. Egzersizlere ek olarak, bilgi sağlanır ve sohbet yoluyla; stres, stres yönetimi ve farkındalığın günlük durum ve kişilerarası iletişimde nasıl uygulandığı konularına açıklık getirilir. 8 haftaya yayılmış toplam 25 saat ‘lik bu program ücreti 1.500 TL olmakla beraber, şu anda iş sahibi olmayanlar ve öğrenciler için burs olanakları vardır.

Beşiktaş’ta bulunan Robert Koleji Mezunlar Dernegi’nde düzenlenecek MBSR programı hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ve Mindfulness Türkiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Genel, Hayat, Kendin yap, Kent, Kişisel Bakım, Şifa, Topluluklar
Bu köpeğin kendine özel bir yatak odası var

Pancho'nun özel odasında altın rengi bir yatak, şifoniyer, masa lambası ve tabii ki mama ve su kapları bulunuyor.

Kapat