Tohum arıları yollara dökülüyor

Buğday Derneği’nin öncülüğünde gerçekleştirilen ve Gandhi’nin doğumgününde (2 Ekim) başlayıp, Dünya Gıda Günü’nde son bulan (16 Ekim) Tohumlara Özgürlük Girişimi’nin bu haftasonu etkinliği Öteki Bisiklet tarafından gerçekleştiriyor.

6 Ekim Cumartesi günü, Öteki Bisiklet Grubu pedallayarak Bayramiç Yeniköy Çiftliğine gidip çiftlikteki genetiğiyle oynanmamış tohumları teslim almaya giecek. Grup, 7 Ekim Pazar günü tekrar yola koyularak tohumları Dedetepe Ekolojik Çiftliği‘ne ulaştıracak. İki çiftlik arasında arı vazifesi gören grup böylece sürdürülebilir tohumların, en sürdürülebilir ulaşım şekli olan bisikleti kullanarak takas edilmesini sağlamış olacak. Buğday Derneği, tohumların sürdürülebilir yollarla taşınmasını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Umarız bu yöntem yaygınlaşır ve tüm çiftliklerde uygulanır.

 

BUNU DA OKU:  Durban Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Toplantıları’ndan gözlemler-2
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Kent, Topluluklar
Denizlerin Umudu, Eren Baştanoğlu

WWF Türkiye, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın düzenlediği Denizlerin Umudu fotoğraf yarışması bugün sonuçlandı.

Kapat