Uzaydan bir yeni tweet var!

Hilal Cebeci twitter’da en son ne paylaşmış? Madonna instagram’a mı girmiş? Tarkan’ı facebook’ta kaç kişi takip ediyor? Bunların hepsini boşverin. Gelin ben sizi sosyal medyanın son zamanlarda gördüğüm en cool hesabı ile tanıştırayım: Chris Hadfield.

Akıllı telefonlar sağolsun gün içinde neredeyse tüm eşimiz dostumuz (ve muhtemelen kendimiz) yediğini içtiğini, gezdiğini gördüğünü sosyal medya platformlarında durmaksızın paylaşıyor. İşte canlar mı sıkıldı? Uykusu saati geldi mi? Toplantılar pek mi tatsız geçiyor? Çok şükür her şeyden haberimiz var. Peki sabah uyanıp iş için uzaya giden bir astronot twitter ve facebook hesabı açarsa ne olur?

Görünüşe göre şu oluyor:

uzay1

Ya da bunlar:

uzay2

 

uzay3

 

uzay4

Hadfield’ın mahareti fotoğraflarıyla sınırlı değil. Kısa sürede binlerce takipçi kazanan astronot içtiği kahveden yeni pijamalarına kadar uzay maceralarının hepsini esprili tweet’lerle anlatmaktan da geri kalmıyor.
Bu yılın şimdiye kadar gördüğümüz en yaratıcı hesabının sahibi, sosyal medyada yeni, dolayısıyla henüz hak ettiği popülerliğe sahip değil. Chris Hadfield’ı facebook ve twitter’dan takip etmeyi aman ihmal etmeyin, kaçıracak dünya kadar şeyiniz var.

BUNU DA OKU:  Youtube yasağı çevreci de değil: Peki İnternetimiz ne kadar çevreci?
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Hayat, Sanat ve Tasarım, Teknoloji
3, 2, 1. Runtalya başlıyor!

Adım Adım Oluşumu ve Doğa Koleji öğrencileri adımlarını Tohum Takas Ağı Kampanyası yararına atacak!

Kapat