Yarın: İki yakada iki yeşil etkinlik

25 Şubat Cumartesi günü şehrin iki yakasında birbirinden güzel iki yeşil etkinlik gerçekleşecek. Avrupa yakasında, Beyoğlu’ndaki Ek Biç Ye İç’te Ekolojik Yurttaşlık söyleşisi, Anadolu yakasında Kadıköy’deki Circuit İstanbul’da ise ikinci el giysi pazarı var!

TIKLAYIN:

Ekolojik Yurttaşlık Söyleşisi

16807265_1265906073491549_4135963861353365956_n

Ekoloji, çevre, yeşil kavramları arasındaki farklar nedir, tartışmaya devam ediyoruz. Bu kavramların taşıyıcı öznelerinin kimliğini de, yine bu kavramlara bakarak ayrıştırıyoruz. Akif Pamuk tüm ve bilinen bu tartışmaların biraz kenarından geçip, ekolojik yurttaşlık tartışmasını uzun zamandır yazdığı kimlik kitabı, gittiği termik santral mücadeleleri ve katıldığı toplantılarda sıklıkla dile getiriyor.

Aslında hepimizin yaşadığı ekolojik sorunların taşıyıcı öznesini ekolojik yurttaşlık kavramına kadar götürebilir miyiz? Hatta yetinmeyip ekolojik anayasa üretebilir miyiz?

Sunum ve forum şeklinde geçmesi planlanan bu oturuma meraklısını bekliyoruz.

Kayıt ve Bilgi için: Ücretsiz olan söyleşinin katılım bilgisi için info@ekbicyeic.com a mail atmanız yeterli. Adınız, soy adınız ve cep telefonunuzu belirterek eposta atabilir ve önkaydınızı oluşturabilirsiniz

Not: Bu etkinlik Yeni İnsan Yayınevi 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında yapılmaktadır.

25 Şubat Cumartesi
16:00 – 18:00
Ek Biç Ye İç
İnönü Caddesi, No: 9A Taksim, 34437 Beyoğlu
Facebook sayfası

Dolaptan Dolaba

16711701_1284032451689435_2281306955291338324_n

Bu ikinci el pazarı sayesinde kıyafetlerimize karşı bir bilinç oluşturmayı hedefliyoruz – nereden geliyorlar, değerleri ve ikinci el alışverişin keyfi.

İkinci el ürünler satın almak geri dönüşümün en kolay ve cazip yolu. CIRCUIT İkinci El Kıyafet Pazarı sayesinde satıcılar artık kullanmak istemedikleri kıyafetlere harcadıklarının bir kısmını geri kazanabilecek ve alıcılar da ucuz ve modaya uygun ürünler bulabilecekler.

Bu pazar için 10 katılımcı seçtik. Satılan ürünler arasında kıyafetler, aksesuarlar, takılar ve ayakkabılar olmakla birlikte belli bir fiyat aralığında satılacaklar. Giydiklerimize karşı bir bilinç oluşturmak adına hepinizi ikinci el pazarımıza bekliyoruz. Dilerseniz sadece gelip Circuit’i gezebilirsiniz. İçecekler ve fırında pişmiş ev yapımı yiyecekler satışta olacak. Görüşmek üzere!

** Lütfen unutmayın: Bu açık bir pazar değil. Giyim ürünleri satmak istiyorsanız gelecek pazarımız için önceden kaydolmanızı öneririz.

25 Şubat Cumartesi
12:00 – 18:00
Circuit İstanbul
Uzun Hafız Sokak 39A, Yeldeğirmeni, Kadıköy
Facebook sayfası

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Geri Dönüşüm, Hayat, İklim Değişikliği, Kent, Moda, Topluluklar, Yenilenebilir Enerji
İstanbul Karbon Zirvesi’nde karbon cimrileri ödüllendirilecek

26 Nisan'da İTÜ'de gerçekleştirilecek 4. İstanbul Karbon Zirvesi'nde paydaşlar bir araya gelecek, Düşük Karbon Kahramanları ödüllendirilecek.

Kapat