Yaşasın tohumlar

“Tombul Bamya için koşuyorum… Pembe domates için koşuyor… Kavılca buğdayı için koşuyorlar!” Buğday hareketinin öncüsü Victor Ananias’ın 22 yıl önce attığı adımların izinden Buğday Derneği 10 yıldır yürüyor.

Buğday Derneği; kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumların tekrar ekilmesi, çoğaltılması için “Tohum Takas Ağı Projesi”ni yürütüyor. “Nuh’un Ambarı’ndaki Tohumlara Destek Verin! – Geleceğin Tohumlarını Destekleyin!” sloganlarıyla başlatılan Tohum Takas Ağı Projesi 21 Şubat’ta Babylon’da tanıtılacak. Buğday Derneği’nin 10. yılının da kutlanacağı bu etkinlikle atalık tohumların korunması için farkındalığın önemi üstünde de durulacak. “Yaşasın Tohumlar” isimli etkinliğin başlangıç saati 19:30. Gecenin ilk etkinliği, derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Güneşin Aydemir ve beden perküsyoncusu Tugay Başar’ın, Buğday hareketinin kurucusu Victor Ananias’a adadıkları “Bir Tohum Hikâyesi” konulu performansı olacak.

Tohum Takas Ağı’na destek vermek için birçok isim o gece Babylon’da olacak. Nejat Yavaşoğulları, Jehan Barbur, Moğollar’ın efsane gitaristi Taner Öngür, Richard Hamer-Adnan Karaduman-Kaan Büyükdoğanay Türk ezgileri içeren yeni caz projesi Aura projesiyle orada bulunacaklar. Doğa bilinci taşıyan oyuncu Alper Kul’un sunumuyla gerçekleşecek gecede ekolojik yiyecekler ve içeceklerle sağlıklı bir akşam geçirebilirsiniz.

Etkinlik biletlerini, Şişli-Kartal-Bakırköy ve Beylikdüzü’nde kurulu olan %100 Ekolojik Pazarlar; Babylon gişesi, Galata Şifahanesi ve www.bugday.org’dan temin edilebilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Deterjansız çamaşır yıkamak mümkün
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Ev ve Bahçe, Gıda, Gıda Gündemi, Hayat
Rio +20 Konferansı’nda Türkiye’yi temsil edecek en iyi 20 uygulamanın seçiminde başvurular için son 15 gün!

Başvurular 17 Şubat 2012 Saat 17.00'ye kadar kabul edilecek.

Kapat