Yeni başlayacaklar için 8 detoks önerisi

Vücudunuzu toksinlerden arındırmak istiyorsanız, yeni başlayacak olanlar bu tavsiyelere kulak versin. Detoks, akıl ve beden sağlığınızı artırmak için harika bir yöntem.

Birçok hastalık, kronik yorgunluk ve zihin yorgunluğu toksinlerin artmasına yol açar. Bu toksinler, yediğimiz yiyeceklerden soluduğumuz havaya kadar her yerde varlığını sürdürür. Sağlığınızı korumak istiyor musunuz? İşte sizin için harika 8 öneri.

219

  1. Lifli besinler tüketimini artırın:

Taze meyve, sebze ve tüm tahılları bol bol tüketmelisiniz. Az lifli yiyecekler tükettiğiniz yeme alışkanlıkları kabızlığa neden olur ve boşaltımın düzensizliği toksinlerin sindirim sisteminizde birikmesine yol açar. Günlük lifli ürüntüketiminize dikkat edin veya en azından beş porsiyon sebzeveya meyve tüketin. Bu toksinlerin azalmasını sağlayacak ve daha sağlıklı bir sindirim sistemi yaratacaktır.

2345(2)

  1. Şeker tüketimini sınırlayın:

Çok fazla şeker tüketmeniz vücudunuzdaki toksin etkisini artıracaktır. Siz ne kadar şeker tüketirseniz vücudunuz o kadar insülin üretir. Bu pankreasınızın zorlanmasına yol açar ve kronik yorgunluğu tetikler. Ayrıca kontrolsüz şeker tüketme alışkanlığı diyabete yakalanma riskinizi artıracaktır. Şeker niyetine kullanabileceğiniz doğal alternatiflere buradan ulaşabilirsiniz.

3456(4)

  1. Her gün 8 bardak su için:

Soda ve şekerli meyve sularını boş verin. Su, vücudunuzun tüm su ihtiyacını sağlayacak ve vücudunuzdaki fazla sodyumunu atmanıza yarayacaktır. Ayrıca su sağlıklı bir sindirimi sağlar ve kabızlığı ortadan kaldırır. Bu sayede vücudunuzdaki toksinleri rahatlıkla atabileceksiniz. Su içmemenin vücudunuzda nelere yol açtığına buradan ulaşabilirsiniz.

23457990

  1. Aktif olun:

Düzenli egzersiz yapmak kan akışınızı düzenler ve bağırsaklarınızın düzenli çalışmasını sağlar. Dahası ter yoluyla vücudunuzdaki toksinleri atmanızı sağlar. Günlük rutininiz içinde egzersize yer açın. Günde en az 30 dakikadan haftada beş gün egzersiz yapmak size çok iyi gelecek.

2345(1)

  1. Yeşil çay için:

Bu içecek antioksidan deposudur ve zarar gören hücrelerinizin onarılmasına yardımcı olur. Günde birkaç bardak yeşil çay içmek hem vücudunuzun ihtiyacı olan suyu sağlayacak hem de vücudunuzdaki toksinleri atmanızı sağlayacaktır. Yeşil çay aynı zamanda metabolizmanızı düzenler. Kilo vermek için harika bir yöntemdir. İçtiğiniz çayın organik olmasına da dikkat edin.

serente_organik_gida_pazari_300x300(1)

  1. Organik ürünler tüketin:

Evet, organik ürünler daha pahalı. Ama eğer detoks konusunda ciddiyseniz, organik ürün tüketeceğiniz bir yol izlemelisiniz. Bu ürünlerin yetiştirilmesi sırasında zararlı tarım ilaçları ya da diğer sentetik materyaller kullanılmadığı için güvenilir bir alternatif olarak karşımıza çıkıyorlar. Organik ürünler satan yerlerden alışveriş yapın ya da size en size yakın manavlardaki organik ürün stantlarından alışveriş yapın.

573833

  1. Yeşil tüketin:

Toksinler yalnızca yediğimiz ürünlerde bulunmaz, aynı zamanda kullandığımız ürünlerde ve kimyasallarda da bulunur. Evinizi dezenfekte ettiğinizde ya da hijyen ürünleri kullandığınızda çevresel kirliliğe de sebep olacak kadar zararlı yanlarına maruz kalma riskini taşırsınız. Bu maruz kalma zararlı etkilerini hemen göstermez ama gelecekte sağlığınıza zarar verir. Çevre dostu ev ürünleri ve kişisel hijyen ürünleri kullanmaya özen gösterin. Evinizi meyve ve sebzelerle temizleme seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.

34689

  1. Saunaya girin:

Sauna, hem en iyi hem de en hızlı rahatlama ve detoks aracıdır. Sauna terlemenizi sağlayacaktır – ve siz terlerinizle toksinleri de vücudunuzdan atacaksınız. İşten sonra gevşemek için saunaya gidin ya da birkaç saatinizi spada geçirin. Sauna yalnızca toksinleri atmakla kalmaz, kilo kaybı da sağlar.

Kaynak: allwomenstalk.com

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Gıda, Hayat, Kişisel Bakım, Yeme İçme
Çikolata hakkında 7 gerçek

Sizi mutlu eden gıdaya dair bilgiler.

Kapat