Yeşil Kamp sizleri bekliyor

Yeşil Düşünce Derneği, 27 – 30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de düzenleyeceği Yeşil Kamp ile herkesi yeşil politika yapmaya davet ediyor. Gündemimizdeki iklim değişikliğini, doğal kaynakları ve barışçıl çözümleri atölyeleri ile ele alacak bu kapsamlı paylaşım kampı için son başvuru tarihi yarın, 12 Ağustos Çarşamba günü. Aşağıdaki basın bültenini sizlerle paylaşıyoruz.

Yeşil Düşünce Derneği sizleri 27-30 Ağustos’ta Ayvacık Çanakkale’de yapılacak olan Yeşil Kamp’a davet ediyor! Deniz kenarındaki Son Gemi Kamp‘ta üç gün boyunca hem tatil, hem yeşil politika yapacağız.

Yeşil Kamp’ta:

  • Yeşil politika ne demektir? Yeşil politikanın dünü, bugünü, yarınını tartışacağız.
  • Türkiye ve dünyadaki güncel gıda politikalarını ve bu politikalara karşı günlük hayatta bizim ne yapabileceğimizi konuşacağız.
  • Paris İklim Zirvesi’ne dört kala Türkiye’deki İklim Kampanyalarını, bu kampanyaları nasıl büyüteceğimizi tartışacağız.
  • Savaş çanları çalarken barış ve şiddetsizliği savunacağız.
  • Savaş, mülteci haberlerinde popülist dilin karşısına barış haberciliğini ve alternatif medyayı koyacağız.
  • Aktivist, genç, öğrenci, gazeteci, bilim insanı, politikacı, meraklı herkes bir araya gelip tanışıp, kaynaşıp, eğleneceğiz, uygulamalı yaratıcı atölyeler yapacağız.

Son başvuru tarihi: 12 Ağustos 2015

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, sorularınız için yesilkamp@gmail.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoturizm, Etkinlikler, Kent, Topluluklar
İstanbul’un musluk suları neden kokuyor?

İstanbul'un su raporlarını, dünya çapında yapılan araştırma ve uygulanan regülasyonlarla karşılaştırdığımızda, İstanbul'un suyundaki kokunun hem akıbeti hem de oluşturduğu tehlikeyi...

Kapat