YEŞİL YAŞAM ATÖLYELERİ NO:2 Ağaçlar bize ne anlatır?

Ayça Ceylan & Yeşilist

Kayıt için buraya tıklayarak kayıt formunu doldurabilirsiniz.

05 Haziran 2022 / 20:30-22:00

Zoom

Atölye süresi: 90 dk

Katılım ücretsizdir.

Yeşil Yaşam Atölyeleri serimizin ikincisine davetlisiniz!

Ağaçlar bize ne anlatır?

“Ağaçlar bize ne anlatır?” atölyesinde katılımcılar karşılaştırmalı mitoloji, botanik ve herbalizm üzerinden çeşitli kültürlerdeki ağaç sembolizmi hakkında bilgi sahibi olacaklardır.  

Atölyede ele alınacak ağaçlar; 

Çam 

Servi 

Meşe 

Kayın 

Ayça Ceylan 

Performans sanatçısı, sürdürülebilirlik yazarı ve Body in Perform’un kurucusu Ayça Ceylan; karşılaştırmalı mitoloji,  dans, psikoloji, herbalizm, edebiyat ve teknoloji gibi disiplinleri bir arada kullanarak algılama süreçlerimiz hakkında  mekana özgü performanslar üretmektedir. Performanslarında bedenin ve mekanın birbirini nasıl inşa ettiği,  onarım, beden politikaları ve türlerarası çeşitlilik üzerine araştırmalar yapar. Ceylan, performanslarında ve  atölyelerinde sanat alanları haricinde arketipsel hafızayı etkileyecek kamusal alan, terkedilmiş alan, doğa ve antik  kent gibi birçok alanı tercih eder. Ritueller, tanrıça kültleri, sembolizm ve doğa ile uyumlanmak en büyük  destekçilerindendir. Üretimlerinde canlı sanat, video, fotoğraf, yerleştirme ve sanatçı kitabı gibi araçları kullanır. 

Ceylan; Türkiye, Japonya, Hindistan, ABD ve İngiltere’de birçok sanat alanında performanslar gerçekleştirmiş,  atölyeler düzenlemiş ve konuk sanatçı programlarına davet edilmiştir. Ayrıca Duru, Reflect Studio, Mesele Slow  Design ve Giyi gibi sürdürülebilir markalarla performatif işbirlikleri yapmıştır. Ceylan, Milliyet Sanat’ta sanat  yazarlığı yaptı. Cumhuriyet Gazetesi Pazar Eki’nde “Dairesel Flora” köşesiyle çevre yazarlığı yapmaktadır.  Performans belgeleri bazı özel sanat koleksiyonlarında bulunmaktadır. 

https://aycaceylan.wordpress.com/

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Daha fazla Banner Right Side, Ekoloji, Etkinlikler, Genel
Türkiye geçtiğimiz yıl Avrupa’dan en fazla çöp ithal eden ülke oldu

Avrupa Birliği tarafından hazırlanan son rapora göre Türkiye geçtiğimiz yıl Avrupa ülkelerinden en fazla çöp ithal eden ülke oldu. 2021...

Kapat