Yorum sizin

Bu aşağıdaki fotoğrafı, sevgili arkadaşım Kerimcan geçtiğimiz bahar çıktığı Karadeniz seyahati sırasında çekmiş. Yeşilin belki de en güzel tonlarının olduğu Trabzon’da Uzun Göl’e doğru çıkarken, yolda bir köylünün inşa ettiği bu iptidai hidroya rastlamışlar. Hidroelektrik santrallerle ilgili eylemler ve hükümetin bu konuda bilinçsizce yaptığı politikalarla ortalığı toz duman götürürken, arkadaşımın objektifinden yansıyan bu kare bence, masumca çok şey anlatıyor.

P10101731

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Ergem Şenyuva

İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji
Artık bizim de ‘sürdürülebilir indeks’imiz olacak

Geçtiğimiz günlerde, IMKB ve Türk İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği "IMKB Sürdürülebilirlik Endeksi" yapma projesinin ilk adımlarını attı.

Kapat