Yeşilist.com Logo

Davetlisiniz: Ali İsmail Korkmaz Dayanışma Turu

by / 178 Yorum / 178 Okunma / 2 Aralık 2016

Düzenli olarak ücretsiz bisiklet turları gerçekleştiren Don Kişot Bisiklet Kolektifi, bir kereliğine kurallarıunı çiğniyor ve Ali İsmail Korkmaz Vakfı yararına bir etkinlik düzenliyor: Ali İsmail Korkmaz Dayanışma Turu. 11 Aralık Pazar günü 14:00’te Kadıköy Rıhtım’da başlayacak tur, saat 16:00’da Göztepe Parkı’nda sonlanacak. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiyi ve facebook sayfasını aşağıda bulabilirsiniz.

TIKLAYIN: Köprü’ye bir tepki de bisikletçilerden: 3. Köprü’den gelecek “hayrı” da “şerri” de kabul etmiyoruz.

2b0824b92a0fec939ef3af3ad154aa25
Merhabalar,

Don Kişot Bisiklet Kolektifi olarak bugüne kadar aktivitelerimizi hep ücretsiz olarak düzenledik. Bu konu bizim için önemliydi, hala da öyle ama bir kerelik bu kuralımızı çiğniyoruz. Neden mi?

Nedenini açıklayacağız ancak öncesinde bu turda bir çok tanıdık yüz göreceğinizi, Kadıköy belediyesinin ise bizlerin güvenli sürüşümüz için kortej oluşturmada yardım edeceklerini belirtmek isteriz.

Gelelim nedenimize; Ülkemizin her tarafına cemaatlerin, tarikatların çoraklandığı; yoksul halk çocuklarının okuyabilmek için, başını sokabilecekleri bir oda için cemaatlere eyvallah ettikleri, başımızdaki godomanların ise kutularda paraları sıfırladıkları bu dönemde Antakya’nın bağrından, düşlerinde özgür bir dünya olan bir vakıf çıktı; Ali İsmail Korkmaz Vakfı. Faşizme kurban verdikleri evlatlarının yerine onlarca öğrenciye, nefes oluyorlar, el veriyorlar.

Don Kişot Bisiklet Kolektifi olarak istedik ki bizim de çorbada tuzumuz bulunsun. Hayatı sermaye çerçevesinin dışında bir şekilde tanımlamaya çalışan bizler, ilk defa bağış mantığıyla bir tur organize edeceğiz ve tek kuruşuna dokunmadan bu güzel derneğe bağışlayacağız.

11 Aralık Pazar Günü 14:00’te Kadıköy Rıhtım’dan başlayayıp Göztepe Parkında sonlanacak bu simgesel bisiklet turumuzda sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya!
Yaşasın Dayanışma!

unnamed-4

Bağışlarınızıı https://fonzip.com/alikev/bagis adresinden direk ALİKEV’e gönderebilirsiniz. Kredi kartı ve havale kabul ediliyor. Açıklama kısmına “dkbk” yazabilirseniz tur sonunda ne kadar toplandığımızı öğrenebilir ve duyurabiliriz. Bunun dışında tur günü elden de destek olabilirsiniz. Minimum bağış tutarını 20TL olarak belirledik. Bedeli gönlünüzce yükseltebilirsiniz.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Site: http://www.yesilist.com
E-mail: deniz@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedininstagram

Benzer yazılar

 • 90 yaşındaki süper babaanne her gün 30 km bisiklet sürüyor
  Elena Galvez Şili’de yaşayan 90 yaşında bir babaanne ve her sabah taze yumurtalarını pazarda satmak için 15 kilometre uzaktaki pazara doğru yol alıyor.
 • Haklarımızı bilelim: Karayolunda bisiklet kullanımı
  Bisiklete binmek ayrıcalık ya da hobi değil haktır.
 • Artık Kuzey Kore’de bile bisiklet yolları var
  Biz İstanbul’da bisiklet yollarımızın parklar ve sahil kenarlarından çıkıp gerçek bir ulaşım alternatifi olarak sunulmasını bekleyeduralım, dünyada birçok şehir bu adımları çoktan attı, hatta Kuzey Kore’nin başkenti, “Eşsiz” Lider Kim Jong-Un’un yönetimindeki Pyongyang bile… Reuters’in haberine göre, Pyongyang’deki büyük sokaklarda oluşabilecek kazaları azaltmak amacı ile bisiklet yolları yapılmakta.
 • Kadıköy bisiklet yolu ile bir Londra olur muyuz?
  Kendisini sevdiğimizi saklamadığımız Kadıköy Belediyesi, geçenlerde Kadıköy’deki bisiklet yollarını 14 km’ye çıkarmayı planladığını duyurdu.
 • Bisikletli gezginler nasıl beslenmeli?
  Bisikletçilerin ve bisikletli gezginlerin enerjilerini korumaları, daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yol alabilmeleri için özel bir beslenme diyeti değil 3 öneri ile karşınızdayız.
 • Şehirde bisiklet kullanırken dikkat edilecekler
  Bugün sizi hem bir blogla tanıştırmak hem de İstanbul’da toplu taşıma hallerinden duyduğumuz rahatsızlıkları dile getirdiğimiz şu zamanlarda ‘bisikletli yolculuk alternatifi’ni de gündeme getirmek istiyorum.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeşilist En İyi İnternet Haber Websitesi seçildi

Bu yıl 5’ncisi düzenlenen “Geleneksel Yeşil Nokta Basın Ödülleri” kapsamında En İyi İnternet Haber Websitesi Yeşilist seçildi.

Kapat