Yeşilist.com Logo

Hindistan’da bir restoran evsizleri doyurmak için sokağa buzdolabı bıraktı

by / 156 Yorum / 158 Okunma / 1 Nisan 2016

Hindistan’ın Kochi şehrindeki bir restoranın sahibi olan Minu Pauline, evsizlerin kullanabilmesi için restoranının önüne bir buzdolabı bıraktı. Restorandaki satılmayan yemekleri bu dolaba bırakan Pauline, her gün 75-80 porsiyon yemeğin evsizlerle buluşmasını sağlıyor.

Özellikle büyük restoranlarda her gün satılmayan kilolarca yemek çöpe atılıyor. Kendi restoranında da benzer durumlar yaşayan Pauline’in aklına yemek bulmak için çöp karıştıran bir evsiz görünce bu fikir gelmiş ve hemen fikrini hayata geçirmiş.

2222222(5)

Restoran önüne yerleştirilen buzdolabı 24 saat çalışır durumda ve herkesin kullanımına açık. Buzdolabına her gün restorandan gelen 75-80 porsiyon yemeğin yanında civardaki restoranların fazla yemekleri ve mahallelinin bağış olarak bıraktığı yemekler de böylelikle çöpe atılmaktan kurtarılıp ihtiyacı olan insanların kullanımına açılıyor.

666666

‘Bizde olsa buzdolabını çalarlar’ modundan çıkıp böyle güzel uygulamaları yaygınlaştırmak gerek.
Site: http://www.yesilist.com
E-mail: deniz@yesilist.com
Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitterfacebooklinkedininstagram

Önceki yazıyı okuyun:
Leonardo DiCaprio Sumatra filleriyle poz verdi

Son olarak Oscar töreninde yaptığı konuşmayla iklim değişikliğine ve gezegeni yok eden büyük şirketlere dikkat çeken Leonardo DiCaprio, uzun zamandır...

Kapat