Sürdürülebilirlik kursu için Amerika’ya gitmeye ne dersiniz?

Yeşilist ve Koç Üniversitesi’nden ortak proje: Students Go Green Project.
Projenin amacı: İstanbul’un 5 kampüsünden 10’ar öğrenci, University of Chicago’dan gelecek katılımcılarla beraber üç günlük bir çevre kampına girecek ve kendi kampüslerindeki yeşil sorunları çözmek üzere takımlar halinde proje geliştirecekler. Yaratıcılık ve uygulanabilirlik açısından en yüksek puanı alan kazanan proje ise 2015 yılında Amerika’da çevre eğitim programına gidecek. Böylece farklı okul ve disiplinlerden öğrenciler hem Amerikan üniversitelerinin/öğrencilerinin konuya bakışını öğrenecek hem temel çevre konularında eğitim alacak hem de öğrendiklerini yaşam alanları olan kendi kampüslerinde uygulama şansı kazanacaklar.

23322

Projenin içeriği: Türkiye’den İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi‘nden katılacak 10’ar öğrenci Amerika’dan University of Chicago‘dan katılacak 10 öğrenci ile Koç Üniversitesi kampüsünde buluşacak. 60 kişilik öğrenci grubu tüketim, gıda, tasarım veulaşım konularında eğitimlerin verildiği, ilham verici projelerin sunulduğu, bir projenin nasıl oluşturulacağı ve yönetileceği konusunda bilgilendiği 3 günlük bir kampa katılacak. Türkiye’deki üniversitelerden katılan öğrenciler kampta kendi takımlarını kurup projelerini geliştirmeye başlayarak kendi üniversitelerine gidecek ve kampüste bu projelerini gerçekleştirmeye başlayacaklar. Öğrenciler bu süreçte çevrelerini sürece dahil etmeleri, sosyal medyayı etkin kullanmaları veprojelerine göre değerlendirmeye tabi tutulacak.

Proje ödülü: Kazanan ekip 2015 yazında University of Chicago’da sürdürülebilirlik üzerine bir yaz programına katılım hakkı kazanacak.

2343(2)

İletişim bilgileri:

www.studentsgogreenproject.com
facebook.com/studentsgogreen
twitter.com/StudentsGoGreen

* Eğitim ve proje dili İngilizce’dir.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Etkinlikler, Gıda, Gıda Gündemi, Hayat, İyi haberler, Kent, Mimari, Sanat ve Tasarım, Yeşil alanlar
İstanbul’da ‘Toplu Taşımada Bisiklet’

Bu harita olmadan yola çıkmayın.

Kapat