24 saatlik canlı yayında Al Gore Türkiye’de iklim değişikliğine dikkat çekiyor

İklim değişikliği çağımızın en büyük sorunlarından biri. Her ne kadar farkedilmesi dolaylı yollarla olsa da, bu gerçek tarımdan sağlığa, gıdamızdan suyumuza herşeyi etkiliyor. İnsanoğlunun seçimleriyle olan iklim değişikliğini yine insanoğlu çözecek.

Bugün Türkiye kişi başı gelir düzeyine oranla dünyada en çok karbondioksit salınımı yapan 24 ülkeden biri. İşte bu sebeple bugün canlı yayınla Londra’dan 24 saatlik gerçeklik projesi kapsamında ben Türkiye’deki iklim değişikliğinin etkilerini ve kendi hikayemi anlatacağım. Saat TSİ 17:00’da canlı yayınlanacak Türkiye bölümünü ve diğer bölümleri http://www.24hoursofreality.org/  adresinden izleyebilirsiniz.

234567i

9 yıl önce eski Amerikan başkan yardımcısı Al Gore’dan aldığım eğitimle, yine Gore’un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyerek kurduğu Climate Reality Project Derneği’nin Türkiye’deki ilk temsilcisi oldum. İklim değişikliğinde bireyselden kurumsala yaptığım birçok proje, çözümün nasıl parçası oluruz üzerineydi. İlkini 2011 yılında gerçekleştirdiğim iklim değişikliğiyle ilgili etkinlikten bu yana 5 yıl geçti. Bu programa buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

24 saatlik canlı yayının diğer katılanları ise hem sanat, hem de düşünce dünyasının ileri gelen bireyleri. Moby, Bryan Cranston, Steve Carrell, Joseph Gordan-Levitt, Edward Norton, Ian Somerhalder, Ryan Reynolds gibi ünlüler 24 saattik Climate Reality yayınına desteklerini verecekler. Aynı zamanda yayın sırasında Jon Bon Jovi, Cirque du Soleil, Thirty Seconds to Mars gibi sanatçıların performanslarını da izleyebilirsiniz.

Sizi Facebook live canlı yayınına veya online kanalımıza bekleriz. Kimbilir belki bulunduğunuz coğrafyada TV’den de izleyebilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Ergem Şenyuva

İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, Hayat, İklim Değişikliği, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Sanat ve Tasarım
İnsanlık tarihinin en önemli mucidi: Nikola Tesla

Tesla’nın icat hikâyeleri, bir arkadaşı ile parkta birlikte yürürken, kum üzerine çizdiği bir diyagram ile başlar ve bu diyagram indüksiyon...

Kapat