6. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Dünya Kongresi bu yıl Türkiye’de düzenlenecek

Uluslararası Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Konseyi’nin (ICMAP) 1992’den beri her beş yılda bir, farklı bir kıtada gerçekleştirdiği resmî etkinliği “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Dünya Kongresi” (WOCMAP) bu yıl 6. kez, 1-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

TIKLAYIN: Türkiye’nin ilk online bitki kütüphanesi açıldı

Ulusal ve uluslararası ölçekte konunun tüm paydaşları arasında, tıbbi ve aromatik bitkilerin bilim, tıp, endüstri ve uluslararası ticaretteki rolünü masaya yatıracak olan kongre aynı zamanda kanıta dayalı bilimsel veri alışverişini teşvik etmek ve uluslararası ticari işbirliklerini geliştirmek için de paha biçilemez fırsatlar sunuyor.

Yeşilist’in de basın sponsorluğunu yaptığı, bugüne kadar Hollanda’nın Maastricht kentinde (1992), Arjantin’in Mendoza kentinde (1997), Tayland’ın Chiang Mai kentinde (2003), Güney Afrika’nın Cape Town kentinde (2008) ve Avustralya kıtasının Brisbane (2014) kentinde gerçekleştirilen “Dünya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Kongresi’nin” altıncısına Türkiye ve dünyadan 500’ü aşkın doktor, eczacı, kozmetik üreticisi, akademisyen, bilim insanı ve sektör temsilcisinin katılması bekleniyor.

WOCMAP VI Başkanı Prof.Dr. K.Hüsnü Can Başer “Tıp, insan sağılığı ve refahının gelişimi, veteriner sağlık, kozmetik, farmakoloji, kimya, botanik, etnobotanik, gıda, biyoloji, tarım ve ticaret de dahil olmak üzere, tıbbi ve aromatik bitkilerin dokunduğu tüm alanları mercek altına yatıracak olan kongremiz Türkiye’nin tıbbi ve aromatik bitkiler konusundaki zengiliğine, bilimsel birikimine, ticaret potansiyeli ve bu potansiyelin ekonomimiz için önemine ciddi bir görünürlük kazandıracak.” şeklinde konuştu.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Ev ve Bahçe, Hayat, Kendin yap, Kent, Kişisel Bakım, Kozmetik, Şifa
Kötü kokan lavabo giderini doğal yoldan temizleyin

Kötü kokan mutfak ya da banyo lavabonuzu, marketlerde satılan ve hem doğa hem de insan sağlığı için tehlikeli kimyasallar içeren...

Kapat