Adrenalin düşkünlerine…

İçinde adrenalin ruhu barındıran, alışılmış tatil planlarından sıkılıp farklı deneyimler yaşamak, ruhunu doyurmak ve yeni rotalar keşfetmek isteyenler için unutulmayacak bir deneyim olacağına emin olduğum bir noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yerden ortalama 1.000m yükseklikte, ağaca asılı bir çadırın içinde ya da denizin kenarında bir uçurumda manzaraya karşı doğanın sesini dinlemekten daha güzel ne olabilir ki! Resimlerden de gördüğünüz bu ilgi çekici yer Pfronten, Bavaria Almanya’da yer alıyor. Waldseilgarten adı verilen bu macera kampı müşterilerine bakir doğada heyecan verici bir gece sunuyor.

headerbild-sib_1650x570px_01

Eğer yükseklik korkunuz var ise hava da asılı kalmak yerine Eskimo evlerinde de konaklayabilirsiniz. Yüksekte konaklamak için “portaledge” adı verilen bir sistem kullanılmış. Bu sistem aslında kaya tırmanıcılarının tırmanış esnasında konaklamak için kullandıkları bir askıda çadır sistemi. Kampa gelen misafirler konaklama öncesi kaya tırmanışı dersleri de alıyor, malum çadırlara tırmanmak gerek! Özel ihtiyaçlar ise konaklama noktalarından sadece birkaç dakika mesafede yer alıyor. Zaten misafirler maceraperest olduklarından genellikle bölgede bulunan şelaleyi duş amaçlı kullanıyorlar.

headerbild-sib_1650x570px_02

Yaklaşık 100-2.000m arası yükseklikte konaklama imkânı sunan bu kampın unutulmayacak bir deneyim yaşatacağı aşikâr. Doğa harikası olan ülkemizde de bu tarz farklı aktiviteleri bekleyen adrenalin yüklü ruhların olduğuna eminim. Farklılık güzeldir, bence denemeye değer…

Kaynak:
http://www.waldseilgarten-hoellschlucht.de/

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Hayat, Spor
Üzerinde güneş batmayan ülke

Levy, İzlanda'da muhteşem gece yarısı güneşini kaydetmiş.

Kapat