Haftasonu için çevreci etkinlikler

25-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek çevreci etkinlikleri sizin için derledik. İstanbul, Sinop, Bayramiç, kamp, yürüyüş, tohum takası, bisiklet buluşması.. ve daha fazlası. İyi bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle!

22222222(1)

Çanakkale bölgesindeki altın madeni, termik santral ve imar planının hem yaşamlarımıza hem de Kaza Dağlarına etkilerini konuşmak, çözümler üzerinde muhabbet etmek için 25-26-27 Nisan’da Çanakkale Bayramiç Evciler köyünde bir buluşma gerçekleşiyor. Yaklaşık 10 saat sürecek uzun bir zirve yürüyüşü ve daha kısa yürüyüşlerin de gerçekleşeceği bu buluşmaya ne zaman katılmak istediğinize karar verip ekiple buradan iletişime geçebilirsiniz.

1234567890(2)

Atlas çocuk, keşfetmeye meraklı çocukları 26 Nisan’da İstanbul/Bahçeköy’de düzenlenecek günübirlik doğa etkinliği, piknik ve doğa yürüyüşüne davet ediyor. Doğa yürüyüşüne katılmak istiyorsanız isminizi ve kaç kişi katılacağınızı info@atlascocukdergi.com adresine e-postanı bildirmeniz gerekiyor. Detayları sana e-posta yoluyla edineceksiniz.

Etkinliğe dair güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

3333(2)

Bayramiç’te tohum takas şenliği 4. kez düzenleniyor. Şenlik bu defa bir gün öncesinde gerçekleşen bir çalıştay ile başladı. Yerel Meyveler için Alternatif Dost Çözümler ve Gıda Topluluklarında Sorunlar ve Çözümler başlıklı iki ayrı panel ile bütünleştirilen takas şenliği 26 Nisan’da saat 08:00- 14:00 arasında gerçekleşecek. Kapalı pazar yerinde yerel ürün tezgahları açılacak,şenlik dolayısı ile bir açılış konuşması yapılacak. Saat 12:00 da tohum takas masalarında takas gerçekleşecek. Etkinliğe dair güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

21212

Çernobil’in yıldönümünde ve Sinop’ta bir nükleer santral kurulmak üzereyken Nükleer Karşıtı Platform 26 Nisan’da Sinop’ta buluşmaya çağırıyor. Buluşmaya dair güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz. Bu arada Japonların nükleere karşı Türkçe uyarısını da buradan izleyebilirsiniz.

121212

Critical Mass İstanbul’un 5. yıl buluşması 26 Nisan’da saat 17.00’de Göztepe Parkı’nda gerçekleşiyor. Etkinliğe dair güncel bilgilerei buradan takip edebilirsiniz. Etkinlik sayfasında düzenlenen ankette güzegahı belirlemek için seçimde de bulunabilirsiniz.

6089494824

27 Nisan’da gerçekleştirilecek fide ve tohum ekimi etkinliği Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda açılan İnteraktik Çocuk Kütüphanesi’nde buluşuluyor. Etkinlikte kukla gösterisi ile sebze ve meyveleri tanıyalım anlatımı da gerçekleşecek. Yanınızda büyüteç ve küçükboy bir saksı götürmenizin iyi olacağını ekleyerek etkinliğe dair güncel bilgileri buradan takip edebileceğini söyleyelim.

123212

Kuzey Ormanları Savunması, 27 Nisan 2014 Pazar günü, İstanbul’a ve Marmara Bölgesi’ne yaşam kaynağı olan ekosistemi savunmaya çalışan pek çok dernek, platform, topluluk ve kişinin katılacağı bir forum düzenliyor. Forumun amacı eldeki imkanları ve edinilen tecrübeleri paylaşmak, KOS Marmara Bölge Koordinasyonunu ve ortak etkinliklerini oluşturmak.

Tarih: 27 Nisan 2014 Pazar, 11:00-17:00
Yer: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yıldız Dış Karakol Binası, Beşiktaş

Etkinliğe dair güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Kent, Topluluklar, Yeşil alanlar
Kuzguncuk Bostanı’nda bir garip ‘budama’

Kuzguncuklular tepkili.

Kapat