Alternatif 6 yeni yıl ağacı

Yeni yıl kutlamalarına sayılı gün kala evinde hâlâ yılbaşı ağacı olmayanlar için masrafsız, zahmetsiz ve evdeki eşyalarla hazırlanabilecek 6 farklı yeni yıl ağacını derledik.

Satın almayın,eşyalarınızı farklı amaçlar için yeniden kullanın!

 

  1. Kitaplığı boşaltın

2(21)

Kitaplarınızı koni biçiminde bir kule oluşturacak şekilde salonun bir köşesine dizerek hiçbir şey satın almadan rengârenk bir yılbaşı ağacına sahip olabilirsiniz. Önceki yıllardan kalma ışık ve süsleriniz varsa kulenizi bunlarla süsleyerek daha da heybetli bir ağaç yaratabilirsiniz.

 

  1. İçki şişelerini düzenleyin

1(29)

Depozitolu bira veya şarap şişelerini balkonda biriktirenlerdenseniz yılbaşı bu şişeleri değerlendirmek için ideal zaman. Yılbaşı gecesi evde kalabalık bir parti veriyorsanız gece boyunca içilen içkilerden yepyeni bir ağaç da oluşturabilirsiniz.

 

  1. Plastik ve dekoratif bantları kullanın

5(13)

Renkli dekoratif bantlar ya da tesisatta kullanılan elektrik bantlarıyla duvarınıza kendi ağacınızı çizebilirsiniz. Ağacınızın renk ve boyutu yaratıcılığınıza kalmış.

 

  1. Kitap raflarını düzenleyin

3(17)

‘Ben kitaplarımı yere koyamam’ diyenlerdenseniz raftaki kitaplarınızı ağaç oluşturacak şekilde yeniden dizerek hiç yer kaplamayan bir yılbaşı ağacına sahip olabilirsiniz.

 

  1. Dolaptaki askıları çıkarın

4(13)

Duvara çakılmış tek bir çivi ve birbirine geçirilmiş askılar, ışıklandırıldığında oldukça yaratıcı bir yılbaşı ağacına dönüşürler.

 

  1. Ayna efekti

6(11)

Duvarınızdaki boy aynanızın yanına büyükten küçüğe doğru dizeceğiniz dirdörtgen biçiminde eşyalar, çaprazdan bakıldığında yılbaşı ağacı görüntüsü oluşturur.

Bunun dışında evinizde var olan türlü eşya yılbaşı ağacı olacak şekilde yeniden düzenlenebilir.

Yaratıcılığınıza sağlık, mutlu yıllar.

 

BUNU DA OKU:  Dönüşümlü Kağıt Yapımı ve Kolaj Atölyesi
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Dekorasyon, Ev ve Bahçe, Hayat, Kendin yap, Oyuncak, Sanat ve Tasarım
Her güne iki ajanda!

En sevdiğiniz Yeşilist yazısını #YesilistTOP10 hashtag'iyla paylaşın, yeni yıl hediyeniz Yeşilist'ten olsun!

Kapat