Anneler Günü için birbirinden güzel 7 fikir

Bir anneler günü daha kapıda. Ailecek, sevdiklerimizle ve yakınlarımızla geçireceğimiz bu pazar gününde, tüketim toplumunun şekillendirdiği ‘hediye’ seçeneklerinden daha farklı alternatifler arayanlara 7 önerimiz var.

Sadece bir sarılma:

1324876532

Emin olun anneniz için bu bile yeterli aslında. Lüks hediyelerin ötesinde, annenize sarılıp, şimdiye kadar yaptığı her şey için teşekkür etmek, maddiyatın ötesine geçen en gerçek hediye.

Anneniz uzağınızda ise, uzunca bir kağıt alıp, sarılmanızın uzunluğu kadar kesebilir, istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Böylelikle elinizde gönderebileceğiniz bir sarılma mektubu olacak, o sarılmanın gücü uzaktan bile hissedilecektir.

Kahvaltı:

23124546

Tam da Pazar gününe denk geldiğinden pazar kahvaltısı keyfini annenize yatağında sunmaya ne dersiniz?

İsterseniz internetten indiribilceğiniz sipariş listesini akşamdan annenize verip, sabahleyin yatağına servis yapabilirsiniz, ya da siz de kendiniz yapabileceğiniz tarifler ile annenizi şaşırtabilirsiniz.

Hangi yolu tercih ederseniz edin, onun sevineceği nokta, çocuklarının onun için yaptığı bu güzel jest olacaktır.

Eğer havalar da güzelken evde kalmak istemiyorsanız, boğaz keyfi ile beraber kahvaltı keyfini yaşayabileceğiniz İstanbul’un en doğal ve en iyi kahvaltıcları listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Parkta piknik:

32435465

Havalar güzel demişken, İstanbul’un en güzel parklarından birini seçebilir, hazırladığınız sağlıklı atıştırmalıklar ile annenize bir piknik sepeti hazırlayıp, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Hatıra Kutusu

213425

Emin olun annenizin böyle bir kutusu var. Küçük notlar, düşen dişler, çocukların ilk sanat eserleri…

Siz de annenize kendinizin süsleyeceği bir kutu yapabilir ve süsleyebilirsiniz. Ya da evde bulunanayakkabı kutularından birini aynı şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sırada bu hatıraların ve notların içersine yenilerini de koymayı unutmayın.

Sivil Toplum Kuruluşlarına Yardım Eli Uzatın

Sürdürülebilir bir yaşam için kendini ve etrafındakileri değiştirmeye çalışan anneler adına siz de sivil toplum kuruluşlarına bağış yapabilirsiniz.

12342532222222222

Çekül, her sene olduğu gibi bu sene de anneniz için 7 Ağaç Ormanı’na 7 ağaç ekliyor. Siz de bu güzel hediyeye ve sertifikasına buradan ulaşabilirsiniz.

456789

TEMA her özel gün için yaptığı gibi Anneler Günü’nde de özel fidan bağışı imkanı sunuyor. TEMA’nın Anneler Günü’ne özel olarak hazırladığı fidan bağışına buradan ulaşabilirsiniz.

1234256

TEV’in Anneler Günü hediyesi sayesinde siz de annenizin eğitiminize verdiği emekler ile kazandıklarınızı başka çocuklar ile paylaşabilirsiniz. Türk Eğitim Vakfı Anneler Günü Kartları ile gençlere parlak bir gelecek armağan etmek mümkün.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Hediye, Kendin yap, Oyuncak
Kilis okul projesine destek sergisi

Contemporary Istanbul ve Aralık Derneği tarafından 2016-2017 eğitim yılının başında hayata geçirilmesi planlanan ilkokul projesine finansman sağlamak için 12-13 Mayıs'ta...

Kapat