“Arabalar 2” de dünyayı kurtarmaya çalışıyor

Son zamanlarda birçok animasyon filminin iklim değişikliği ve çevrecilik konularında yoğunlaştığını fark ediyorum. Bu bence çocuklarımızın geleceğinin nasıl bir dünya olacağının da göstergesi.

Cars 2

Peki animasyon bir film petrol dünyasının korkulu rüyası haline gelebilir mi? “Arabalar 2” filminin yönetmeni John Lasseter ile yapılan bir röportajda kendisi, “Kafamda birçok soru vardı. Kötü bir karaktere ihtiyacım vardı ve devamlı kendime şu soruyu soruyordum; neden benzine alternatif olmuyor, neden etanolün varlığı göz ardı ediliyor? Kafam hep petrol dünyasında idi. Bu anlattıklarım Meksika Körfezi olayından önce oluyor. Kafamda gittikçe şekillenmeye başladı sonra her şey. Petrole karşı alternatif enerji.” “Arabalar 2” filminin fragmanında; “Bir sonraki seyahatlerinde dünyanın bir ucundan diğer ucuna yarışmakla kalmıyorlar, bir de dünyayı kurtarmak için yarışıyorlar,” diyor.

Çocuklarımız bu dünyanın içine bu tehlikelerin varlığını bilerek büyüyorlar artık. Umarım bu tehlikelerle yaşamak yerine büyüdüklerinde tüm bu ekolojik sorunların çaresi bulunmuş olur. “Arabalar 2”yi heyecanla bekliyoruz.

BUNU DA OKU:  IKEA'nın çevre yatırımı tüm İsveç'inkinden fazla
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Hayat, Sanat ve Tasarım
Hangi güneş kremini kullanmalı?

Piyasada satılan koruma faktörlü güneş kremleri arasında hem uluslararası mecralarca tavsiye edilen, hem zararlı kimyasallar içermeyen güneş kremlerini sıraladık.

Kapat