İçinde baharın enerjisini barındıran 3 meyve ve sebze suyu tarifi

Baharın da yüzünü göstermesi ile rengârenk meyve ve sebze seçenekleri artıyor. Sağlıklı bir beden için mevsiminde beslenmek yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Mevsimlik meyve ve sebzeleri tüketmenin en kolay yollarından birisi ise birbirini dengeleyecek içerikler ile hazırlanmış meyve ve sebze suları.

Taze meyve ve sebze suları besleyici maddeler ile dolu. Suyu sıkılan meyve ve sebzeler liflerinden ayrıldığında konsantre bir tat ile beraber daha yoğun bir şekilde bitkisel antioksidanların ve minerallerin kaynağına dönüşüyor. Bu yoğun ve besleyici karışım ise vücut tarafından daha kolay bir şekilde emiliyor.

Ama burada en dikkat edilmesi gereken şey meyve sularının taze olması. Kendi yaptığınız ya da juice barlardan aldığınız meyve ve sebze sularını en geç 1 saat içerisinde tüketmeniz öneriliyor. Aynı zamanda meyve ve sebzelerin birbirini dengeleyecek yiyecekler olması çok daha yararlı olacaktır.

TIKLAYIN: Doğal temizlik ile bahara taptaze bir başlangıç için 4 tüyo

Bu özelliklerin hepsini bulabileceğiniz sayılı juice barlardan birisi ise Camba Organik Market. Camba Organik’in içinde bulunan juice barda sadece sertifikalı organik sebze ve meyveler kullanılmakta.

Camba Organik aynı zamanda meyve ve sebze sularının içerisine herhangi bir kimyasal veya ilaç sızdırmayan ve juice’ların tadını bozmayan cam şişeleri tercih ediyor.

Mevsimine göre sebze ve meyveleri tercih eden Camba Organik bizimle en çok ilgi çeken 3 meyve ve sebze suyu tarifini de paylaştı:

1. Beet Up: Pancar, Salatalık, Maydanoz, Limon, Zencefil

2. Alkalize & Chill: Elma, Salatalık, Marul, Ispanak, Nane, Limon, Zencefil

3. Fat Burner: Portakal, Greyfurt, Salatalık, Nane, Marul

Bu ve bunun gibi birbirinden sağlıklı meyve ve sebze sularını Camba Organik’in juice barında bulabilirsiniz.  İstanbul’da Yeniköy’de bulunan Camba Organik’te zehirden uzak, doğa ve insan dostu ürünler, doğa severler ile buluşuyor.

BUNU DA OKU:  İzmir'de yeşil alanlar sulama gerektirmeyen bitkilerle tasarlanıyor

Camba Organik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Camba Organik’i sosyal medyadan takip etmek içinse Facebook sayfalarını ve Instagram sayfalarını takip edebilirsiniz.

store2

Camba Organik Sarıyer Yeniköy’de, Arpacı Ali Sokak’da,  pazartesiden cumartesiye 9:00 – 19:00 saatleri arası, pazar günleri ise 10:30 – 17:00 saatleri arasında sizi bekliyor.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Ekoloji, Gıda, Gıda Gündemi, Hayat, Kendin yap, Kent, Kişisel Bakım, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Sağlık, Şifa, Tarifler, Topluluklar, Vejetaryen ve Vegan, Yeme İçme
Yerel gıda fiyatları arttıkça, ithal ürünler de artıyor. Peki bu ürünler nereden geliyor?

Artan enflasyondan en çok etkilenen ürünlerden biri de gıda ürünleri. Hükümet bu fiyatları indirmek için ithalata yöneldi, peki ama bu...

Kapat