Bellastock Festivali İstanbul’da

Fransa’da deneysel mimariye dair yapılan Bellastock Festivali bu yıl ilk defa İstanbul’da çeşitli üniversitelerde gerçekleşecek.

thumbnail_1369663346

Bellastock İstanbul Festivali mimarlık workshopu ve sanat festivali arasında olan bir organizasyondur. Bu festivalde katılımcılar (her bölüm ve üniversiteden) atık ve geri kullanılabilir malzemelerden yeni üretimler yapmayı deneyeceklerdir.

4 gün boyunca, küçük gruplar halinde kendi istekleri doğrultusunda bir sahne, festival mobilyaları, gölge elemanı ve sanatçı katılımcılar için strüktürler üreteceklerdir. Tüm çalışmaların sonrasında, festivalin 5. gününde, performanslar, dans gösterileri, sergiler ve konserler için hazırlanan festival mekanının tadını her beraber çıkaracağız.

thumbnail_1369663475

1:1 Ölçek!

Deneysel mimari, performans ve sanat

Yeniden kullanılmış materyaller & atıklar

Festivalde gereken malzemeleri tedarik edebilmemiz için gereken katılım ücreti 10 TL ‘dir.

Nerede: Mimar Sinan Üniversitesi

Kontak kişisi: Clement Aquilina

Nerede: Yıldız Teknik Üniversitesi

Kontak kişisi: Mathias Oberlé

Nerede: İTÜ

Kontak kişisi: Aslihan Ay Güngör

contact@bellastockistanbul.com

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Ergem Şenyuva

İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Kent, Mimari
GDO’ya hayır demek için Cumartesi sizi bekliyoruz!

Cumartesi iyi bir şey yapmak istiyorsanız GDO’ya karşı gelebilirsiniz.

Kapat