Birleşmiş Milletler sizleri değişimin parçası olmaya davet ediyor

Yeşilist olarak üyesi olduğumuz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı – Gençlik Çözümleri (SDSN Youth) 12 Kasım’da 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ni Prof. Jeffrey Sachs’ın katılımıyla birlikte tartışmaya çağırıyor. SDSN Türkiye Ağı G20 Ülkelerinde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi kapsamında Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleşecek forum, herkesi değişimin bir parçası olmaya davet ediyor. Basın bültenini sizlerle paylaşıyoruz.

Sürdürülebilir kalkınma konusunda 2012 yılında bu yana yapılan çalışmaların sonucunda ortaya çıkan, “insanlar, gezegen ve refah” odaklı 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH) Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda dünya liderleri tarafından resmen kabul edilmiştir. Söz konusu hedeflerde; 2030 yılına kadar tüm dünyada açlık ve aşırı yoksulluğu yok etme, eşitsizliği azaltma, iklim değişikliğiyle etkili mücadele, çevrenin korunması, cinsiyetler arası eşitlik, ekonomik büyüme, kaliteli eğitim ve herkese ulaşılabilir enerji sağlama gibi 17 genel konu üzerinde küresel dayanışma ve ortaklık sağlanması amaçlanıyor.

11-12 Kasım 2015 tarihlerinde SDSN Türkiye Ağı tarafından düzenlenecek konferansta 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH) ve Sürdürülebilir Kalkınma Gündeminin G20 ekonomileri için etkileri tartışılacak.

Konferansın ikinci gününde, SDSN Youth | Türkiye Prof. Jeffrey Sachs ile tüm gençlere ve ilgilenenlere açık bir oturum gerçekleştirecek. Oturumda SDSN Youth tarafından yerel ve küresel ölçekte yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar paylaşılacak. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin uygulanmasında gençliğin rolü üzerinde durulacak. SDSN Youth tarafından belirlenen hedefler paylaşılacak ve tartışılacak.

SDSN Youth | Türkiye’ye ve Columbia Üniversitesi Yer Bilimleri Enstitüsü Direktörü Prof. Jeffrey Sachs’a katılın ve değişimin parçası olun!

Tarih: 12 Kasım 2015, Perşembe Saat : 12.30 – 14.00

Yer: Rektörlük Binası, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü

Etkinliğin Facebook sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi burada.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Kent, Yenilenebilir Enerji
Kitap Fuarında bulabileceğiniz en çevreci 7 kitap

Her yılın festivallerle birlikte en güzel zamanlarından olan kitap fuarı haftası başladı. Biz de sizin için bu yılın en çevreci...

Kapat