‘İsli Gelecek’ bizleri bekliyor

İsli Gelecek bizleri kömürden en çok etkilenen coğrafyalara farklı bir gözle bakmaya çağırıyor. 11 – 22 Kasım tarihleri arasında Depo’da ziyaret edebileceğiniz sergi, 11 Kasım günü açılış konuşmaları ile kömürü ve getirdiklerini farklı konularla ele alacak.

Belgesel fotoğrafçısı Kerem Yücel, Can Europe ile birlikte gerçekleştirdiği saha gezilerinde belgelediği termik santralleri ve onların toprağa havaya insana neler ifade ettiğini fotoğraflarıyla anlatıyor.

Bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada yayınlanan rakamlarla senelerdir insanların sağlığına ve gezegene etkilerinden bahsettik. Yapılan araştırmalar Türkiye’de kentsel nüfusun %97.2’si dış ortam havasından sağlıksız düzeylerde hava kirliliğine maruz kaldığını ortaya koyuyor. Bu rakamlar kırsal alanlarda ise et eve kemiğe fazlasıyla bürünüyor.

Kerem Yücel’in yaptığı ziyaretlerden İsli Gelecek’e taşıdığı termik santraller ve çevresindeki yaşamın hikayesi eminim iklim adına dönülmez noktada olduğumuz bu dönemi anlamamıza ve anlatmamıza yardımcı olacaktır.

Etkinliğin Facebook sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Durban Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Toplantıları’ndan gözlemler-1
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, Hayat, İklim Değişikliği, Kent, Sanat ve Tasarım
Birleşmiş Milletler sizleri değişimin parçası olmaya davet ediyor

11-12 Kasım 2015 tarihlerinde SDSN Türkiye Ağı tarafından düzenlenecek konferansta 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH) ve Sürdürülebilir Kalkınma Gündeminin G20...

Kapat