Buğday çağırıyor: Tohumlara özgürlük için sivil itaatsizlik

Buğday Derneği, Tohumlara Özgürlük Küresel Girişimi’nin kampanyasına 2-16 Ekim tarihleri arasında %100 Ekolojik Pazarlarda ve TaTuTa ağında etkinlikler düzenleyerek destek olacak. Dernek çalışanları, kendi sivil itaatsizlik kampanyalarını da yaratarak Facebook’ta özel olarak açılan sayfadan duyuracaklar.

Tohumlara Özgürlük Küresel Girişimi, 2 Ekim’den (Gandhi’nin doğum günü) 16 Ekim’e kadar (Dünya Gıda Günü), Tohumlara Özgürlük konusunda etkin ve etkili sivil toplum hareketi yaratmayı, böylelikle bireylere ve hükümetlere “uyanın” çağrısı yapmayı amaçlayan bir kampanya başlattı. Vandana Shiva’nın da destek verdiği kampanyada, 15 gün boyunca dünyanın çeşitli yerlerinde tohum kampanyaları ve etkinlikleri düzenlenecek.

Buğday Derneği, kampanyanın Türkiye’deki destekçilerinden. Buğday Derneği, 2-16 Ekim tarihleri arasında %100 Ekolojik Pazarlarda ve TaTuTa ağında etkinlikler düzenleyecek. Bunun dışında dernek çalışanları bireysel sivil itaatsizlik bayraklarını da açtılar. Dernek çalışanları, kendi sivil itaatsizlik kampanyalarını yaratarak bu sayfadan duyuracaklar. Girişim tarafından yapılan açıklamada Gandhi’nin şu sözlerine yer verildi: “Adaletsiz kanunlara uyulması gerektiği batıl inancı devam ettiği sürece, kölelik de bitmeyecek. İnsanlık ve dünyadaki çeşitlilik tohum köleliğinin yeni bir haline doğru itiliyor.”

Gandhi’nin ruhuyla, herkesi adil olmayan kanunlara karşı sivil itaatsizliğe davet ediyoruz. Tohumlara Özgürlük kampanyasının güçlenmesi ve sesini yükseltmesi için sizlerle ortak strateji ve etkinlikler gerçekleştirmeye can atıyoruz. Bize etkinlik takviminizi gönderin, onları küresel takvimimize ekleyelim ve böylelikle, Tohumlara Özgürlük kampanyasını başlatalım.

Vandana Shiva‘nın konuyla ilgili yaptığı açıklamaya buradan, etkinlikleri takip edebileceğiniz ve ekleyebileceğiniz Facebook sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Gıda, Gıda Gündemi, Kent, Topluluklar
Bicycle Film Festival sonunda şehre geliyor

Bicycle Film Festival'in yolu bu yıl ilk kez İstanbul'a düşüyor.

Kapat