Advertisement

Bugün Bolluca’da ne oldu?

Öğle saatlerinden beri Facebook ve Twitter Bolluca’da Belediye ekiplerinin tüfeklerle köpekleri vurduğu haberlerinden geçilmiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ile az önce telefonda görüştüm. Çıkan haberlerin tamamen asılsız olduğunu ve çok üzüldüklerini belirttiler. Bugün yapılan çalışma ekiplerin her gün gerçekleştirdiği sahipsiz köpekleri toplayıp kısırlaştırma çalışmasıymış.

Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü başkan yardımcısı, günlerdir Bolluca’da gönüllü ve STK’larla ortak çalışma yürüttüklerini böyle bir iddianın çok saçma ve yersiz olduğunu, duyduklarına çok üzüldüğünü söyledi. “Günlerdir yaşamaları için 7/24 çalıştığımız köpekleri vurmamız söz konusu olabilir mi sizce?” dedi.

Öğrendiğim bir diğer ayrıntı da haber çıktığı andan itibaren belediye telefonlarının durmaksızın çaldığı, vatandaşların hesap sormak için kendilerini soru yağmuruna tuttuğu. Bu da demek oluyor ki sokak hayvanları o kadar da sahipsiz değil. Sorularımızı sabırla ve ayrıntılı bir şekilde yanıtlayan Veterinerlik Hizmetleri ekibine de öğle saatlerinden beri ekibi soru yağmuruna tutan duyarlı hayvanseverlere de teşekkür ediyoruz.

Sormak istedikleriniz için (212) 533-6676 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

AdvertisementAdvertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Genel, Hayvanlar
Su ve evsel atıklarla gelen tehlike

Atıklarla yüzleşme zamanı.

Kapat