Çöp Müzesi: İstanbul’da ziyan sergisi

FLYING roots küratörlüğünde, 19 Mart 2015’te, yaratıcı sürdürülebilirliğin merkezi Closet Circuit, İstanbul’da açılan ÇÖP MÜZESİyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek.

ÇÖP MÜZESİ, İstanbul’un sokaklarından ve evlerinden toplanmış atık nesneleri bir sergi alanına taşıma fikrinin hayat bulmuş halidir. Sergi, atık nesnelerin yığınlarından, haritalarından ve birleştirilerek bir araya getirilmiş formlarından oluşmaktadır. Sergide aynı zamanda gezici bir kafe ve sergiye katkıda bulunabileceğiniz bir iletişim merkezi de bulunmaktadır. Sergi, kendini atık yönetimi ekolojilerinin ortasında bulan tüketicinin bir birey olarak oynadığı rolün sorgulanmasından doğmuştur. ÇÖP MÜZESİni açarak bu duruma anlık bir müdahalede bulunup insanlara sürdürülebilir bir yaşam penceresi sunabilmek amaçlanıyor.

19 Mart’taki açılış da dahil olmak üzere 2 Nisan’a kadar açık kalacak sergi, İstanbul’da yaşayan ya da İstanbul’a yolu düşen herkesi bekliyor. Sergiyi gezerken, leziz kahvenin tadını çıkarabilir ve çevre öncüleriyle tanışabilirsiniz. İstanbul’da olmasanız bile bu oluşuma katılabilirsiniz! Tanıdıklarınızı bilgilendirin ve çöp blog’u takip ederek son gelişmelerden haberdar olun.

Sergi açılış saatleri ve konu hakkında daha fazla bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, Geri Dönüşüm, Hayat, Kent, Sanat ve Tasarım, Topluluklar
Balkon ve bahçede martta yapılacaklar

Balkon bahçeciliğine başlamak isteyenler içinse hâlâ geç değil, yaz çiçeklerinin tohumlar henüz atılmadı.

Kapat