Doğa ve dağ tutkunları için film yarışması

II. Doğa Filmleri Yarışması için başvurular başladı

Dağ Kültürü Derneği tarafından National Geographic Türkiye’nin desteği ve Mineral Event organizasyonuyla düzenlenen 2. Doğa Filmleri Yarışması için başvurular başladı. Yarışma için başvurular “Ulusal”, “Üniversiteliler” ve “Kurumsal” başlıklı üç farklı kategoride yapılacak. Yarışmaya son katılım tarihi ise 12 Ocak 2012. Dereceye giren filmler, İstanbul’da düzenli olarak 6 yıldır düzenlenen 7. Dağ Filmleri Festivali kapsamında gösterilecek.

Dağ Filmleri Festivali Koordinatörü Murat Yılmaz, festivalin İstanbul il sınırları dışına çıkarak İzmir ve Ankara’da büyük bir ilgi gördüğünü belirterek, “Altı yılı aşkındır devam eden çabamızın olumlu sonuçlarını almaya başladık. Artan ilgi sebebiyle film yarışmasını tekrar festival kapsamında düzenleme kararı aldık. Amacımız Doğa filmi yapımını özendirmek, bu alandaki gelişime katkıda bulunmak ve doğa filmleri hafızasını oluşturabilmek” dedi. Festivalin jüri üyeleri ve yarışma ödülleri ise kısa bir süre içinde duyurulacak.

Son başvuru 12 Ocak 2012

Macera ve adrenalin tutkunlarının festivali olan Dağ Filmleri Festivali’nde yer almak için kıyasıya mücadele edecek olan yönetmen ve ekipler 2. Doğa Filmleri Festivali’ne katılım şartlarını öğrenmek için www.dogafilmleriyarismasi.com adresini ziyaret edebilirler. Yarışmaya son başvuru tarihi 12 Ocak 2012, finale kalan eserlerin yarışma sitesi üzerinden duyurum tarihi ise 5 Şubat 2012 olarak açıklandı.

DAĞ FİLMLERİ FESTİVALİ: Her yıl izleyicilerine dünyanın en iyi film ve belgesellerini sunan festival, bunların yanı sıra festival süresince fotoğraf ve kitap sergilerine, seminerlere ve alanında dünyaca tanınan konuşmacıların katıldığı söyleşilere de ev sahipliği yaparak Türkiye’de Doğa Kültürü alanındaki çok önemli bir boşluğu doldurmaya gayret ediyor. www.dagfilmfest.org

DAĞ KÜLTÜRÜ DERNEĞİ, dağ ve doğa eksenli kültür ve sanat hayatını zenginleştirmek ve bu alanlarda yapılan çalışmalara destek vermek amacıyla Eylül 2009 ‘ da kuruldu. Aralık 2009’da Fransa’da Türkiye mevsimi etkinlikleri kapsamında Autrans dağ ve macera filmleri festivaline katılarak etkinlikler düzenledi.

Dernek çalışma alanındaki, kültür ve sanat üretiminin arttırılarak bu alanda toplumsal hafızanın oluşturulmasına yönelik arşiv çalışmaları ve organizasyonlar düzenleyecek. DKD, Dağ filmleri festivalinin yanısıra “Doğa Kütüphanesi”, film ve fotoğraf atölyeleri gibi etkinliklerle tüm doğaseverleri buluşturacak bir paylaşım ortamı yaratmayı ve kültür hayatımızda önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. www.dkd.org.tr

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Hayat, Kent, Sanat ve Tasarım
Lüfer Bayramı’nda buluşalım

Bundan böyle her yıl Ekim ayının 3. Cumartesi'si, İstanbul'un Lüfer Bayramı!

Kapat