Doğal Olarak Genciz! Ekolojik Okuryazarlık Projesi

Yuva Derneği ve Toplum Gönüllüleri tarafından yürütülen Doğal Olarak Genciz! Ekolojik Okuryazarlık Projesi gençleri, ekoloji konusundaki temel bilgilerini güçlendirmeye, sürdürülebilir bir yaşama adım atacakları gençlik kampına davet ediyor. 17-25 yaş arası ekoloji ile ilgilenen gençlere açık olan bu programın son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğunu hatırlatıyor ve basın bültenini sizlerle paylaşıyoruz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Yuva Derneği ortaklığında yürütülen, Türkiye’nin gençlere yönelik ilk ekolojik okuryazarlık projesi olan Doğal Olarak Genciz! Ekolojik Okuryazarlık Projesi, bir ilki daha gerçekleştirerek paylaşım, tartışma, eğlence ve ilham dolu bir Gençlik Kampı düzenliyor. Proje kapsamında gençler 2 yıldır düzenlenen eğitimlerde; yeryüzünde yaşamı mümkün kılan doğal döngüleri,ekosistemimizin karşılaştığı tehditleri ve onu korumak için neler yapılabileceğini konuşuyor.

Gençlik Kampı’nda gerçekleştireceğimiz atölye ve etkinliklerde doğa dostu ve sürdürülebilir bir yaşam için dünyamızda ve Türkiye’de gerçekleştirilen çalışmaları, deneyimlerimizi ve bundan sonra birlikte neler yapabileceğimizi detaylı olarak konuşacağız. 4 gün boyunca, dolu dolu…

Peki ya Gençlik Kampı ne zaman, nerede?

24 – 27 Ağustos 2015 tarihleri arasında, permakültür ve ekolojik mimari uygulamalarının en iyi örneklerini görme ve yaşama şansı bulacağımız Bayramiç Yeniköy’de. Kamp mekanına ilişkin detaylı bilgi için buraya!

2223344555566

Gençlik Kampı’nda doğaya zarar vermemek için nelere dikkat edeceğiz?

Daha ekolojik bir yaşama dair neler yapabileceğimizi konuşurken, bir yanda da doğada tahribat yaratan bir mekanda konaklamak istemedik. O yüzden ekolojik yaşamı tüm zorluk ve zevkleriyle deneyimleyebileceğimiz bir yer seçtik.

Birlikte geçireceğimiz dört gün boyunca konaklamalar çadırda gerçekleştirilecektir. Bununla birlikte;

Su, diş macunu, şampuan vb. kullanımımızı en aza indirip ve en ekolojik yöntemlerle karşılayarak,

Karbon emisyonunu en aza indirmek için uçak yerine sadece otobüs veya tren kullanarak,

Hayvanların yaşam hakkına saygı duymak ve iklim değişikliğine dur demek için vejetaryen yemeklerle beslenerek,

Öğünlerde permakültür ilkeleriyle ve kimyasal ilaçlar kullanmadan yetiştirilen yerel ürünleri kullanarak ekolojik ayak izimizi minimuma indirmeye hep birlikte özen göstereceğiz.

Kamp ve başvuru formuyla ilgili sorularınız olursa, buket.atli@tog.org.tr adresinden Proje Koordinatörü Buket Atlı’ya ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru: 31 Temmuz 2015 saat 00:00!

Detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Kent, Topluluklar
Don Kişot Bisiklet Kolektifi Pedallamaya Başlıyor

Don Kişot Sosyal Merkezinin çatısı altında toplanan ve geçen hafta içinde kuruluşunu deklare eden Don Kişot Bisiklet Kolektifi ilk etkinliğini...

Kapat