Evde Permakültür Eğitimi

Yeşilist’te çevirimiçi eğitimler başlıyor. Evde kaldığımız bu sürede daha yeşil bir yaşam için evde tatbik edebileceğiniz ve permakültür prensiplerini öğrenebileceğiniz bir eğitimle başlıyoruz. İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından verilecek 8 saatlik evde permakültür eğitiminde bakın neler

Permakültür, etik temelli, sürdürülebilir, yaşam yerleşkeleri tasarımı bilimidir. Yani tek tek uygulamalara permakültür adını vermek büyük yanlış olur. O yüzden sizlere hap bilgi vermemeye, balıkları önünüze koymak yerine, nasıl balıkçı olacağınızı anlatmaya yönelik, evimize odaklandığımız bir eğitim planımız var.

Konu başlıklarımız:

– Permakültür Nedir?

– Permakültür İlkeleri ve Tasarıma Giriş

– Tohum

– Toprak

– Evde Kompost

– Su

– Evde yenebilir bitki üretimi

– Etiket okuma

– Evde kullandığımız ürünlere dair pratik uygulama yöntemleri

– Kendi kendine yeterlilik için adımlar (mutfakta, temizlikte, kişisel bakımda…)

– Topluluk Oluşturma

Tasarlayan – İstanbul Permakültür Kolektifi

Düzenleyen – Yeşilist

Mekan – Çevrimiçi / Online

Tarih – 5 – 6 Aralık 2020 saat 09:00 – 13:00

Katılım katkı payı 480 TL (KDV dahil)

Eğitime katılmanız için ekteki formu doldurmanızı ve en geç 4 Aralık TR saatiyle 16:00’ya kadar ödemeyi yapmış olmanızı rica ediyoruz.

Kayıt için buraya tıklayarak formu doldurmanızı rica ediyoruz.

Eğitmen: DİLEK YALÇIN DEMİRALP

İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden mezun oldu. 2012 yılında Mustafa Bakır ve Rhamis Kent’ten Permakültür Tasarım Sertifikasını aldı. 2013 yılında Mustafa Bakır’ın eğitmenliğinde ”Permakültür Eğitmen Eğitimi” kursuna, ardından, Senem Tüfekçioğlu’nun eğitmenliğinde ”Pratik Ev Permakültürü” kursuna katıldı. Aynı yıl Baraka grubunun vermiş olduğu Art of Hosting / Katılımcı Süreçleri Kolaylaştırıcılığı eğitimini aldı. 2016 yılında Durukan Dudu’nun eğitmenliğinde, Bütüncül Yönetime Giriş ve Bütüncül Yönetim Finansal Planlama Modüllerini tamamladı. 2018 yılında Orman Okulları 1. aşama eğitimini Gaye Amus’tan, 2019 yılında Çocuklar Permakültürün İçinde 1. ve 2. aşama eğitimlerini Gaye Amus ve Lusi Alderslowe’dan aldı. 2014 yılında Steve Read’in İstanbul’da verdiği Permakültür Tasarım Sertifikası kursunda asistanlık yaptı. 2014 – 2020 yılları arasında Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsünde eğitmenlik yaptı. 2020 yılında Murat Onuk’un düzenleyip eğitmenliğini yaptığı Permakültür Tasarım Sertifikası kurslarında ‘Toprak’ ve ‘Su’ konularının eğitmenliğini yaptı.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Ergem Şenyuva

İstanbul'da doğdum büyüdüm. Hep bu şehri, kültürel ve doğal mirasını koruma derdindeydim. Bir yandan yeşili ve doğayı nasıl gelecek nesillere bırakırız kaygım vardı. 2006 senesinin sonunda hayatımı değiştiren olay oldu ve kızım doğdu. Yaptığım her şeyi sorguladığım ve tekrardan en başa döndüğüm bir dönemden sonra, kurumsal hayata veda ettim. 2009 yılında Al Gore'un iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Climate Project derneğinin Türkiye temsilcisi oldum. İklim değişikliğini ve yaşadığımız dünyanın nelerle karşı karşıya olduğunu fark ettikçe, elimi taşın altına sokma zamanı geldi diye düşündüm. 2010 yılının sonunda Yeşilist'i kurdum. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabileceğimize, hepimizin atabileceği küçük adımlarla büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum.

Evde Permakültür Eğitimi” için 1.882 yorum

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Ev ve Bahçe, Genel, Hayat
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2020 Başlıyor

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sürdürülebilir Yaşam Festivali 2020 gerçekleşiyor. Covid-19 sebebiyle çevirimiçi gerçekleşecek 1 - 6 Aralık tarihleri

Kapat