Evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz 9 yaratıcı yılbaşı dekoru

Yeni yıl yaklaşırken dükkanlar, sokaklar ve evler süslenmeye, mağaza vitrinleri ‘indirim’ ibareleriyle dolup taşmaya ve insanlar deli gibi alışveriş yapmaya başladı. Biz de tüketim çılgınlığına kapılmadan yeni yıl ruhunu yaşamak isteyenler için evde, kıyıda köşede hem daim bulunan malzemeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz, hem yapması zevkli hem de şık 9 yılbaşı dekorasyon fikri bulduk. Şimdiden iyi eğlenceler!

1. Gazoz kapağından kardan adam

98765432111111

Şişe içeceklerin kapaklarını bir kurdele üzerine yapıştırıp akrilik ya da yağlı boya ile dilediğiniz gibi boyayın: kardan Adam süsleriniz hazır!

2. Kar küreleri

56765765

Mutfakta biriken kavanozları kullanmak için bulunmaz fırsat. Sevdiğiniz minik biblo ya da objeleri kavanoz kapağına yağıştırın. Kar yerine ambalaj kutularından çıkan beyaz köpükleri ya da pamuk kullanabilirsiniz.

3. Kağıttan dondurmalar

456456456(3)

Saman kağıdını koni biçiminde kıvırıp yapıştırın. Üzerine kullanmadığınız renkli kağıtlardan, eski dergi ve gazete sayfalarından yaptığınız dondurma toplarını ekleyin. Buz gibi soğukta evinize yaz neşesini getirin.

4. Mini çam ağaçları

34543534(5)

Şerit halinde katladığınız kağıdı delgeçle delin ve üçgen biçiminde kesin. Ağaç gövdesi olarak karton kolileri ya da yoldan topladığınız ince dalları kullanabilirsiniz.

5. Yün ağaçlar

4354343543

Koni şeklinde katlayıp yapıştırdığınız büyüklü küçüklü kartondan ağaçları evdeki kullanılmayan yün ve düğmelerle süsleyin. Yeni yıl ormanınız hazır!

6. Kapı önü mumlukları

547656745

Kullanılmayan cam kavanozlarınızın dibini minik taşlarla ya da kaya tuzuyla doldurup ortasına mumunuzu oturtun. Yılbaşı gecesi mumluklarınızı sokak kapınızın önüne koyarak davetlilerin yolunu aydınlatın.

7. Bitki süsleri

67867876

Kalın bir ipe baklava şeklinde kestiğiniz kumaş ya da kağıt parçalarını iliştirerek mini ağaç süsleri oluşturun ve evdeki bitkilerinizin her birini kutlama ağacına dönüştürün.

8. Camdan adam

4534534(2)

Eski cam ya da plastik kavanozlarınızı kapağını delip kurdele geçirdikten sonra cam boyası, akrilik boya ya da yağlı boya ile mini kardam adamlara dönüştürebilirsiniz.

9. Hediyelik yastıklar

1321

Koltuk minderlerinizin etrafına kurdele sararak hediye paketi süsü verin ve ev ahalisinin yeni yıl moduna girmesini sağlayın!

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Dekorasyon, Ev ve Bahçe, Hayat, Hediye, Kendin yap, Oyuncak, Sanat ve Tasarım
Plastiği hayatınızdan çıkarmak için 9 ipucu

Atık yönetimi yetersiz, sağlığa zararlı plastikten vazgeçin!

Kapat