Food Film Fest: Hem gözünüze hem midenize hitap eden festival

Beyaz perdede izlediğiniz yemekleri aynı zamanda deneme fırsatı sunan Food Film Festival World: Turkey, 10 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da, TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’nde gerçekleşecek.

Food Film Fest, 1 tanesi Türk yönetmene ait, 10’u aşkın farklı ülkeden toplam 19 film ile beraber ortak noktası “yemek” olan başarı hikayelerini, komik anları, aşk hikayelerini ve farklı kültürden toplumların tercihlerini konu eden sanatsal yapımları bir araya getiriyor.

Katılımcılar aynı zamanda, kahve kültürü, pastacılık, çay, organik gıdalar gibi konular hakkındaMaster Class etkinliklerine de katılabilecek ve gıda sektörünün uzmanlarını dinleme şansı bulacak.

food film fest 2015 program

Food Film Fest bize yemek yemenin, karın doyurmaktan çok daha fazlası; bir kültür, bir felsefe, bir yaşam biçimi ve bir sanat olduğunu hatırlatmak istiyor.

10 Ekim 2015 Cumartesi günü TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleşecek festival, saat 13:00’te başlayacak ve 22:00’de sona erecek.

Etkinliğin Facebook sayfasını buradan takip edebilir, biletlerini buradan satın alabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Gıda, Gıda Gündemi, Kent
Dünyanın en etkili enerji tasarrufu yapan 10 şehri

Avustralyalı bir dekorasyon firması olan halfprice, yaptığı araştırmalar sonucu dünyanın en iyi enerji tasarrufu yapan 10 şehrini açıkladı.

Kapat