Haluk Levent sözünü tuttu: Küle dönen Şeytan Sofrası’nda ağaçlandırma çalışmaları haftaya başlıyor

Haluk Levent, müzisyen kimliği ve hayranları ile kurduğu samimi bağın yanı sıra çevre ve insan hakları gibi sosyal konulardaki hassasiyeti ile de kitlelerin sevgi ve saygısını kazanmış bir kişilik. Başkanlığını yaptığı AHBAP platformu Türkiye’nin dört bir tarafında ihtiyaç sahipleri için yardım topluyor ve sosyal fayda projelerine imza atıyor.

Geçtiğimiz yaz Ağustos ayında Ayvalık Tabiat Parkı’nın içerisinde bulunan 20 hektarlık Şeytan Sofrası mevkii yanarak küle döndüğünde sesini ilk yükseltenlerden biri de Haluk Levent olmuştu.

Bu tepki ve çağrı çok önemli çünkü yanan alanın yola uzak bölgede çıkması ve yayılış yönü bakımı gözetildiğinde rant uğruna özellikle yakıldığı düşünülmekteydi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da, Ayvalık Cennet Koyu’ndaki yangında sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını söylemişti.

Yangının hemen ardından Eroğlu ile görüşmelere başlayan Haluk Levent daha sonra twitter hesabından Veysel Eroğlu’ndan kasım ayında bölgenin ağaçlandırmaya başlanacağına dair söz aldıklarını duyurmuştu.

Şeytan Sofrası’nın akıbetini yakından takip eden ve ağaçlandırma çalışmasının peşini bırakmayan, bakanlık ile düzenli görüşmelere devam eden Haluk Levent, müjdeli haberi bu sabah yine twitter hesapları üzerinden duyurdu ve Türkiye’nin her yerinde yanan ormanların takipçisi olacaklarını söyledi. AHBAP’ın da gönüllü olarak ağaçlandırma çalışması 15 Aralık’ta başlıyor!

Fİdanlar da bakanlıktan.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Gündem, İyi haberler, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Yeşil alanlar
Boğaziçi Üniversitesi’nin herkese açık, ücretsiz dersleri devam ediyor: Bu haftanın konusu iklim değişikliği

Boğaziçi Üniversitesi geçtiğimiz yıl başlattığı halka açık, ücretsiz derslerine bu sezon da devam ediyor. Açık Ders'te bu haftanın konusu iklim...

Kapat