Hepimiz bir aileyiz, hepimiz #iklimkuşağıyız

Paris İklim Zirvesi, farklı ülkelerin 25,000 bin kişilik hükümet delegeleri, hükümetlerarası organizasyonları, Birleşmiş Milletler organizasyonları ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın da katıldığı 50,000 kişilik bir organizasyon ile devam ederken, Paris’e bizim “İklim Kuşağı” olduğumuzu duyurmak için yeni bir kampanya düzenleniyor.

“İklim Kuşağıyız” kampanyası ailelerin farklı kuşaklarının birleşerek, aslında hep birlikte bir dönemin,“İklim Kuşağının” çocukları olduğumuzu göstermeyi hedefleyen bir çalışma.

1

Avrupa genelinde iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratmayı ve Paris İklim Zirvesi’nde yapıcı bir eylemi hedefleyen kampanyayı, yaratıcılığın etik ilkeler ve sürdürülebilir fikirler ile geleceği kurtarabileceği fikri altında birleşen Do Not Smile (DNS) Kolektifi düzenliyor.

İçinde Türkiye’den Myra reklam ajansınının fotoğrafladığı 7 ailenin de bulunduğu Fransa, Belçika, Almanya, Danimarka, İtalya, İngiltere’den farklı ailelerin farklı kuşakları fotoğraflanarak tek bir mesaj altında birleştiriyor:

“Artık harekete geçmenin zamanı geldi de geçiyor. Zamanımız azaldı. İnsanlık kendiyle yüzleşeceği günlere doğru baş döndürücü bir hızla ilerliyor. İklim Kuşakları olarak alışkınlıklarımızı değiştirelim.”

Siz de ailenizin fotoğrafını, kampanyanın Türkçe websitesi: http://wearetheclimategeneration.com/tr ‘ye yükleyerek kampanyaya destek olabilir ve sosyal medya üzerinden Paris’e mesajınızı yollayabilirsiniz.

Bir çağrı olacak #İklimKuşaklarıyız kampanyasına katılarak paylaşacağınız her fotoğraf yaklaşan felaketidaha fazla insanın fark etmesini ve tartışmasını sağlayacak.

Haydi, siz de bu aileye, İklim Kuşakları’na katılın!

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Doğal Kaynaklar, Eğitim, Ekoloji, Etkinlikler, Gündem, İklim Değişikliği, Kent, Yenilenebilir Enerji
Kakanızın değeri 9,5 milyar dolar olabilir mi?

Şu an bu atığı toplamak büyük bir sorun olarak gözükürken, gelecekte bu kaynağın nasıl kullanılacağı konuşulmaya başlandı bile.

Kapat