İklim Meselesi: İklim değişikliği Türkiye’yi nasıl etkileyecek?

Çağımızın en büyük problemlerinden biri olan iklim değişikliğinin etkileri, günlük hayatımızı her gün biraz daha fazla etkiliyor. Değişen mevsimler, alarm veren su rezervleri ve doğa olaylarındaki anomaliler günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda.

TIKLAYIN: Kuzey Kutbu sıcaklık rekoru kırıyor: Doğu Anadolu bile daha soğuk

cropped_9bf8eb6f6aebb3bd21f17287299969

Peki bu değişim Türkiye’yi nasıl etkileyecek? National Geographic Channel’ın, iklim değişikliğinin tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarındaki etkilerini inceleyen üç bölümlük “İklim Meselesi” belgeselinin ilk bölümü bu Pazar yayınlanıyor.

“İklim Meselesi”nde yirmi birinci yüzyılın sonlarına doğru Avrupa ve Orta Asya bölgesinde küresel iklim değişikliğinin etkilerine en çok maruz kalacak ülkelerden biri olan Türkiye’nin meseleyle olan yakın ilişkisi ekranlara taşınıyor. İklim Meselesi’nde konu her yönüyle incelenip çözüm önerileri tartışılıyor ve bu sayede izleyicilerde farkındalık yaratmak hedefleniyor.

iklim

Üç bölümlük bu özel serinin ilk bölümü Halit Ergenç, Ezgi Mola, Ozan Güven ve Serenay Sarıkaya‘nın sunumlarıyla ekranda olacak.

İklim Meselesi
8 Ocak 2017, Pazar 20:00
National Geographic Channel

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Gıda, Gıda Gündemi, Gündem, Hayat, İklim Değişikliği, Kent, Sanat ve Tasarım, Topluluklar, Yenilenebilir Enerji
Sakinleştirici etkisi olan 5 bitki çayı

Yüzyıllardır dünyanın dört bir tarafında kaygı giderici, yatıştırıcı, uyku düzenleyici olarak kullanılan bu çaylar stres ve kaygıyla baş etmede size...

Kapat