İzmit Çarşısı’nın İyilik Şenliği için geri sayım başladı

Günden güne büyüyen İzmit Çarşısı, ekolojik ve sosyal açıdan sorumlu ve adil olmaya niyetli üreticilerle, ‘türetici’leri buluşturmaya devam ediyor.

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Good4Trust ile işbirliği halinde yürütülen İzmit Çarşısı’nda gıdadan el emeği ürünlere kadar birçok kategoride ürün yer alıyor. Çevreye ve insana saygılı üretim yapmak isteyen üreticileri bünyesine katarak her geçen büyüyen İzmit Çarşısı, yepyeni ve iyilik dolu bir ekonomik sistem yaratmak için çalışıyor. Şimdi de, bunu tüm şehre bir şenlik ile duyurmak için hazırlanıyor.

İzmit Cumhuriyet Parkı’nda 8-9 Ekim’de gerçekleşecek İyilik Şenliği’nde yok yok!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Good4Trust Kurucu ve Kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi’nin katılımıyla gerçekleşecek İyilik Şenliği, 8-9 Ekim tarihlerinde İzmit Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek. İyilik Şenliği’nde İzmit Çarşısı üreticilerinin rengarenk stantları ve lezzetli tadım etkinlikleri yer alacak. Şenlik kapsamında ayrıca art arda keyifli panel, söyleşi ve atölyeler düzenlenecek. Çeşitli müzik gruplarından canlı performanslar ve sürpriz dinletiler olacak. Ayrıca fiziksel aktivite alanında yoga, dans ve sürpriz oyunlar düzenlenecek. Çocuklu aileler ise, çocuklar için kurulu alanda keyifli bir gün geçirebilecek.

İyilik Şenliği’nin sürdürülebilir bir etkinlik olması için şenlik alanında pet şişelerde su satılmayacak. Bunun yerine katılımcılar, su sebillerinden ücretsiz olarak geri dönüştürülmüş karton bardaklarla su ihtiyacını karşılayabilecek.

Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın ‘Atıkcan’ maskotları şenlik alanında yer alacak. Çocuklarla gün boyunca ‘Çöpü Sıfırla Oyunu’ oynayacak olan ekip, etkinlik sonunda da alanda çöp bırakmamak için herkese çöp poşeti dağıtacak.

Yeryüzündeki tüm canlılar için iyiliği çoğaltmak isteyen türeticiler ve üreticiler, 8-9 Ekim’de İzmit Çarşısı İyilik Şenliği’nde buluşuyor. Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve gelişmelerden haberdar olmak için İzmit Çarşısı sosyal medya hesaplarını takibe alabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Etkinlikler, Gündem, Kent, Topluluklar
Filmekimi programından ilginizi çekeceğini düşündüğümüz 5 film

Filmekimi geri döndü! Bu yıl 8-17 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek programdan Yeşilist okurlarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz 5 film seçtik.

Kapat