Kadıköy Çevre Festivali 31 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında!

Geçtiğimiz yıl “Kentte Ekolojik Yaşam” teması altında düzenlen Kadıköy Çevre Festivali, bu yıl 31 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda ikinci yılında da doğadan yana kurumları ve kişileri yeniden bir araya getiriyor.

Katılımcı kurumların stantları ile yer alacağı ve atık üretiminin azaltılması hedeflenen festivalde atölye, söyleşi, tiyatro, film gösterimi, sergi, konser gibi çok sayıda etkinlik yer alacak.

Çevre Festivalinde Şafak Pavey, Prof. Dr. Levent Kurnaz ve Özgür Gürbüz gibi isimlerin yanında Greenpeace Akdeniz, Yeryüzü Derneği, Don Kişot Bisiklet Kolektifi, Kuzey Ormanları Savunması gibi kuruluşlar güncel konuları ele alacaklar.

Her yaştan ziyaretçinin ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştireceği festival kapsamında katılımcılar stantlarında ekolojik yaşam deneyimlerini ve çalışmalarını paylaşacak.

Burada Kokopelli Şehirde, Çekül Vakfı, WWF Türkiye, Upcycle Turkey gibi kurumların düzenleyeceği boyu süren atölyeler, drama eşliğinde kitap okumaları ve geri dönüşüm, iklim, enerji ve su tasarrufu konularını ele alan atölyeleri ziyaret etmek de mümkün.

Özellikle “Marmara Denizi ve Biyolojik Çeşitliliği” konusunun öne çıkarılacağı stantlar ve etkinlikler tüm İstanbullulara 4 gün boyunca doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

31 Mayıs Perşembe, 1 Haziran Cuma, 2 Haziran Cumartesi ve 3 Haziran Pazar günü olmak üzere 4 gün boyunca sürecek Kadıköy Çevre Festivalinin web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Kadıköy Çevre Festivali 31 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında!” için 5.474 yorum

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Etkinlikler, Kent, Topluluklar
Sağlık Bakanlığı’nın şikayeti üzerine, Türkiye’de kansere yol açan gıdaları açıklayan Bülent Şık hakkında soruşturma başlatıldı

2011-2016 yılları arasında kanserden ölümlerin dünya ortalamasının üstünde olduğu Antalya, Ergene ve Dilovası’nda çevre kirliliğinin kanser vakalarının üzerindeki etkisine ışık...

Kapat