Hadi İstanbul’un turşusunu kuralım!

Gerçek gıdadan ayrı düşme haline çözümler üreten Fikir Sahibi Damaklar, 11 Aralık Pazar günü, toplulukları biraraya getirmek, sürdürebilirlik, mevsimsellik, tazelik, kendi kendine yetebilme kategorileri altında İçindekiler kitabının yazarı Begüm Atakan ile bir Turşu Kurma Atölyesi düzenliyor.

Atölye gıdayı saklama, lezzet, sosyo-kültürel ve sağlık açılarından ele alışını fermantasyonu, canlı organizma olan bakterileri ve 10 binlerce yıldır insanoğluyla süren münasebetini anlatacak. Bu bilgiler ışığında bugünün gıdasına bakışınızı da aydınlatacak, organizmaları ve fermantasyon sürecini bambaşka bir tekniğe çeken endüstriyel gıda sistemini tekrar değerlendirmenize yardımcı olacak bir söyleşi sizi bekliyor.

13388739_1041565892591928_943916583_n
Begüm Atakan Ek Biç Ye İç’de düzenlenen bir başka etkinlikte

11 Aralık Pazar günü saat 13:00 ile 15:00 arasında SALT Galata’da düzenlenecek atölye herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Fikir Sahibi Damaklar ve Begüm Atakan, turşu’ya dair ve turşuyla birlikte Toprak Ana’ya dair bu keyifli sohbete sorularınızı, merakınızı ve hatta varsa kurduğunuz turşularınızı davet ediyor.

Daha fazla bilgi için etkinliğin Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Etkinlikler, Gıda, Gıda Gündemi, Kendin yap, Kent, Şifa, Tarifler, Topluluklar
Bir avuç sert kabuklu yemişin hayatınızı kurtaran 5 özelliği

Yeni bir toplu analiz her yıl 4,5 milyon erken ölümün sert kabuklu yemişler tarafından engellenebileceğini savunuyor.

Kapat