Kadıköy Dönme Dolapta aylık belgesel gösterimleri başlıyor

Dünya’da neler olup bittiğini gösteren güzel belgeseller izleyip bu konular hakkında neler yapmak gerektiğini öğrenmek mi istiyorsunuz? Peki ya filmden sonra derinlemesine bir söyleşi? Tam da size göre bir haberimiz var.

TIKLAYIN: Kadıköy’ün vegan dostu 8 durağı

Beyoğlu Çukurcuma’daki yerinden Kadıköy Yeldeğirmeni’ne taşınan Dönme Dolap (Closet Circuit) insanları sergi, yaratıcı eğitimler, kişisel gelişim projeleri, toplumsal bilinç ve çevre için farkındalık yaratan etkinlikler ile bir araya getiriyor.

24 Eylül’de ise tutkulu bir başlangıçla Michael Madsen’in yönettiği dünya festivallerinde 15’ten fazla ödül kazanan Sonsuzluğun İçine Doğru (Into Eternity: A Film for the Future) belgeseli ile aylık belgesel gösterimleri başlıyor.

Yeşilist İngilizce yazarlarımızdan, Rusya, Ukrayna, Kırgızıstan ve Kazakistan’da gösterimleri düzenlenen, uluslararası çevreci belgeseller festivali ECOCUP’ın kurucusu Anastasia Laukkanen küratörlüğünde düzenlenecek gösterimler, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali işbirliği ile düzenleniyor.

24 Eylül Cumartesi günü saaat 19:00’da düzenlenecek Sonsuzluğun İçine Doğru belgesel gösterimini kaçırmamanızı öneriyoruz. Etkinliğin Facebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

 

Film Hakkında:


Nükleer çağ daha 70 yılını doldurmamışken, yaklaşık 300.000 ton ölümcül radyoaktif atık bugün dünyada varolmakta. Doğal ve insan kaynaklı felaketlere açık mevcut yer-üstü depolama tesisleri daha önce benzeri hiç görüşmemiş bir soruna sadece geçici çözümler sunuyor.

Finlandiya’da 2100 yılında mühürlenmesi ve en az 100.000 dokunulmaması gereken dünyanın ilk kalıcı deposu, muazzam bir yer altı tünel sistemi, sağlam kayadan yontulmakta.

Yüz bin yıl. Bu şiirsel, unutulması güç güzellikteki belgeselde, sinemacı Michael Madsen dünyanın en önemli nükleer enerji uzmanlarıyla konuşuyor: Bizim yaşam şeklimizin ne kadar uzak gelecek üzerinde etkileri var? Uzak gelecekteki uygarlıkları, bizim nükleğer çağımızın gömülü hazinelerinin – firavunların mezarları ve piramidlerin aksine – asla ve asla keşfedilmemeleri gerektiği hakkında nasıl uyarabiliriz?

Film hakkında daha fazla bilgi için:  http://www.intoeternitythemovie.com/

BUNU DA OKU:  Don Kişot Sanat Festivali başlıyor
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, Hayat, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Sanat ve Tasarım, Topluluklar
8 maddede Cerattepe

On yıllardır doğayı talan edecek projelere karşı mücadele veren Karadeniz halkı bugün yine mahkeme salonundaydı.

Kapat