Kuşadası Belediyesi faytonları yasakladı, sıra tüm Türkiye’de

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, dün twitter hesabından yaptığı açıklama ile Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin sona erdiğini açıkladı.

Günel yaptığı açıklamada “Bir hayvansever ve belediye başkanı olarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin son bulduğunu kamuoyunu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

TIKLAYIN: 9 soruda fayton nedir ve neden #FaytonaHayır

Ömer Günel hafta sonunda yaptığı açıklamalarda da sokak hayvanlarının korunmasına verdiği önemi vurgulamış ve Haybulans uygulamasının tanıtımını yapmıştı.

Türkiye’nin dört bir yanından faytonlarda kullanılan atların ölüm haberleri ve bu hayvanların sağlık koşullarıyla ilgili iç parçalayan haberler neredeyse her gün önümüze düşüyor.

Bu zulmün en görünür olduğu Adalar Belediyesi başta olmak üzere fayton uygulaması bulunan tüm belediyeleri hayvanların yaşam hakkına saygı duymaya ve yaşam hakkını korumaya; fayton uygulamasını derhal ve süresiz olarak kaldırmaya, bu zulme maruz kalan hayvanları rehabilite edip doğal ortamlarına bırakmaya davet ediyoruz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Ekoloji, Hayvanlar
Taze naneden nane yağı yapımı

Bitki yağları yüzyıllardır yemek ve kozmetik tariflerinde ya da evlerde doğal oda kokusu olarak kullanılıyor. Nane yağı da sinüs açıcı,...

Kapat