Kutuplara göz diken petrol şirketlerine tokat gibi cevap

Uluslararası hacker topluluğu Anonymus üyelerinden le4ky takma adlı twitter kullanıcısı, kutuplarda petrol araması yapan beş şirketin internet sitelerini hack’lediğini twitter üzerinden duyurdu.

Shell, BP Global, ExxonMobil, Gazprom ve Rosneft‘in sistem açıklarından yararlanarak binlerce çalışanın e-posta adresi ve şifrelerine ulaşmayı başaran hacktivist, eline geçirdiği bilgileri Pastebin‘e aktarmaya başladı. Greenpeace‘le birlikte çalışmadığını, yalnızca daha temiz bir gelecek için SaveThe Arctic kampanyasına destek verdiğini açıklayan le4ky an itibariyle bilgisayar başında olmadığından ulaştığı bilgilerin tümünü sızdırabilmiş durumda değil.

kutup

 

Kulanıcının aktardığı ilk bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz. Birkaç saat içinde tüm bilgileri online olarak paylaşacağını açıklayan le4ky, bizleri de petrol firmalarının prestijlerini korumak adına böyle bir saldırının gerçekleşmediğini savunacakları konusunda uyarıyor, gerçeği görmek için kendisini twitter üzerinden takip etmemizi rica ediyor.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Kent, Topluluklar, Yenilenebilir Enerji
Tüylerin diken diken oluyorsa ses ver!

Hidroelektrik Santral (HES) projelerine karşı olduğunu her fırsatta dile getiren karadeniz müziğinin modern temsilcisi Marsis grubu, bu doğrultu da bir...

Kapat