Müjde! Biriktirdiğiniz atık yağ ve pilleri Migros Sanal Market kapınızdan teslim alıyor

Sizden en sık aldığımız sorulardan biri; atık yağları nereye teslim edebileceğiniz oluyor. Bir litre atık yağ bir milyon metreküp temiz suyu kirletiyor. Bu yüzden herkesin mutfağındaki atık yağları lavaboya dökmek yerine biriktirip geri dönüştürmesi çok önemli .

Evlerde bulunan, dikkatli ve doğru şekilde bertaraf edilmesi gereken bir başka atık da; biten piller. Atık pillerin içerisinde bulunan zehirli kimyasallar çöp depolama alanlarından yeraltı sularına ve toprağa karışarak hem insan hem de çevre sağlığı açısından ciddi tehlikelere yol açabilir. Bu nedenle ömrünü tamamlayan ya da kullanılamaz durumda olan piller mutlaka atık pil toplama noktalarına ulaştırılmalı.

Evde biriken atık yağ ve pilleri nereye teslim edeceğini bilemeyen okurlarımız için oldukça sevindirici bir haberimiz var. Artık bu atıklarınızı kapıdan teslim edebileceğiniz Migros Sanal Market var. Migros Sanal Market; İstanbul, Ankara ve İzmir’de başlayan yeni proje kapsamında, alışveriş yapan müşterilerine kapıda ürün teslimi yaparken, atık yağ ve pilleri de teslim alarak geri dönüşüm merkezlerine teslim ediyor.

Müşteriler tarafından toplanan atıklar, Migros Sanal Market araçlarındaki atık pil ve bitkisel atık yağ biriktirme ekipmanlarında toplanıyor ve bu atıklardan, piller TAP Derneği’ne, bitkisel atık yağlar ise DEHA firmasına teslim ediliyor. DEHA firmasına teslim edilen bitkisel atık yağlar karşılığında Turmepa Deniz Temiz Derneğine bağış yapılıyor.

Sizin tek yapmanız gereken size ürünlerinizi teslim eden Migros Sanal Market yetkilisine plastik şişe içerisindeki atık yağlarınızı ve biriktirdiğiniz pilleri teslim etmek. Her evde bulunan tehlikeli kirleticilerden bu kadar basit bir şekilde kurtulabileceğimizi öğrenmek mutluluk verici.

Migros Sanal Marketi ziyaret etmek için buraya ya da aşağıdaki logoya tıklayabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Ev ve Bahçe, Geri Dönüşüm, Gıda, Gıda Gündemi, Hayat, İyi haberler, Kurumsal Sürdürülebilirlik
Fosil yakıtlar için ulusal anıtları küçültmek isteyen Trump, karşısında spor giyim şirketi Patagonia’yı buldu

Daha önce de doğa koruma programlarına verdiği destek ile dikkat çeken, doğa sporları için ürünler satan Patagonia, fosil yakıtlar için...

Kapat