Plastik kullanımını azaltan muhteşem alternatif: Ev yapımı, tekrar kullanılabilen balmumu yiyecek saklama kumaşı tarifi

Günümüzün en büyük problemlerinden olan plastik kullanımını azaltmak için atılabilecek adımlardan biri, sürdürülebilir yaşamı destekleyen ve atık üretimini azaltan bir alternatif olan tekrar kullanılabilen balmumu yiyecek saklama kumaşları. Sadece birkaç adımla evde kendi balmumu yiyecek saklama kumaşınızı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Meraklısı için tarifi burada! 

Balmumu yiyecek saklama kumaşı olarak kullanmak istediğiniz ince, pamuklu bir kumaşı alın ve istediğiniz boyutta ve şekilde kesin.


Hazırladığınız kumaşı bir pişirme kâğıdının üzerine yerleştirin.


Balmumu peletlerini kumaşın üzerine eşit bir şekilde dağıtarak yerleştirin. Bu aşamada dilerseniz reçine ve Hindistan cevizi yağı da ekleyebilirsiniz.


Kumaşın üzerini başka bir pişirme kâğıdı ile örtün.


Pişirme kâğıdının altındaki balmumu peletleri kumaşın üzerinde eşit bir şekilde eriyene ve kumaş tarafından emilene kadar ütüleyin.


Pişirme kâğıtlarını kumaştan ayırın ve kurumaya bırakın.


Yiyeceklerinizi doğa dostu bir şekilde muhafaza etmenin, yiyecek saklama kumaşınızı tekrar tekrar yıkayıp kullanmanın keyfini çıkarın! Selda Renda

Merhaba, ben Selda. Kimya mühendisiyim. Western Michigan Üniversitesi'nde Endüstri mühendisliği üzerine master, Sürdürülebilirlik üzerine de yan dal yapıyorum. Sürdürülebilirlik benim için kendimizi ekosistemin bir parçası olarak görmeyi ve doğa ile uyum içerisinde yaşamayı öğreten bir yaşam felsefesi. Doğaya, özümüze dönmeyi hatırladığımızda ve paylaşarak birbirimizden öğrendiğimizde hepimiz için daha yaşanabilir bir dünya inşa edebileceğimize ve bu gezegenin güzelliklerini gelecek nesillere de aktarabileceğimize inanıyorum.

Yorumlar kapatıldı.