Rahatlıkla erişebileceğiniz 5 vegan ürün

Günlerden etsiz pazartesi! Et tüketmeyenler olarak kullandığımız ürünlerin de doğa ve vicdanımızla dost olmasına özen gösteriyoruz. Bu nedenle bu hafta severek kullandığımız 5 vegan ürünü sizlerle paylaşmak istedik.

1-) HURRAW: Sertifikalı organik ve vegan olan Hurraw markasının yaklaşık 13 çeşidi var. Gluten, paraben gibi maddeler içermeyen Hurraw dudak koruyucusunun her çeşidinin kendine ait bir tadı ve özelliği var. Kimi güneşten koruyucu özelliği taşıyor, kimi ise bergamot aromalı. Kozmetik ürünlerdeki zehirleri 7 adımda hayatınızdan çıkarmak için buradaki yazıya göz atabilirsiniz.

 

2-) SANTE: İçeriğinde B12 vitaminini bulunduran Sante marka diş macunu, B12 vitamin eksikliği yaşayan vegan ve vejetaryenler için ideal bir ürün. Ürüne dair Almanya’da yapılan bir araştırma günde 2 defa fırçalama ile B12 vitamin seviyesinde %60 oranında artış yaşandığını da ortaya çıkarmış. Gündelik yaşamda oldukça sık kullandığımız diş macunu seçiminin önemi için buradaki ‘florür’ yazısını okumanızı öneriyoruz.

 

3-) FROCSH: Söz konusu temizlik olunca Frosch markası Türkiye’de kolaylıkla bulunabilecek, hayvan ve çevredostu temizlik ürünlerinden biri. Ayrıca fosfatlı deterjanlardan özellikle sağlığınız için neden uzak durmanız gerektiğini buradan okuyabilirsiniz.

 

4-) DESERT ESSENCE: Kozmetik sektöründe çoğu marka ne yazık ki hayvanlar üzerinde deney yaparak piyasaya sürülüyor. Ancak vegan ve çevre dostu markalar da yok değil. Bunlardan biri de Desert Essence markası. Saç bakım ürünleri bulunan markanın her saç tipine uygun ürününü bulmak mümkün. Geri dönüşümlü maddelerden, hayvanlar üzerinde deney yapılmadan üretilen markanın şampuanları Türkiye’de de satışta.


5-) SAF EXPRESS: Saf markasının atıştırmalıkları tamamiyle organik ve vegan. Bu lezzetli atıştırmalıklar arasında domates kraker, elmalı granola ve hindistancevizli biscotti bulunuyor.

BUNU DA OKU:  Bu haftasonu: Hayvan hakları ve veganlık günleri
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Gıda, Vejetaryen ve Vegan
Yumurta paradoksu: Doğal, serbest dolaşan, organik ve köy yumurtaları

Raflarda birçok yumurta çeşidi görüyoruz; doğal yumurta, organik yumurta, koşan tavuk yumurtası... Peki, aralarındaki farklar neler?

Kapat