Sebze ve meyve tüketimini artırarak kilo verilir mi?

Daha fazla sebze ve meyve tüketmek elbette iyi bir fikir, ancak tek başına uygulandığında kilo vermek için yeterli bir yöntem olduğunu söylemek mümkün değil.

Araştırmacılar, daha fazla sebze ve meyve tüketimi ile kilo verme üzerine neredeyse 1.200 kişi ile yapılan araştırmaların verilerini analiz etti. Diğer besin kaynaklarından alınan kalori miktarında herhangi bir değişiklik yapmaksızın daha fazla sebze ve meyve tüketiminin, bünyede herhangi bir kilo kaybı ya da kazanımına yol açmadığı ortaya çıktı. Uzmanlar sebze ve meyvelerin de kalorileri olduğunu, zayıflamak isteyenlerin genel enerji alımlarını azaltmaları gerektiğini belirtiyor.

567654

Sebze ve meyvelerin yararının oldukça fazla olduğu bilinir ve tüketimlerini artırma yönünde teşvikte bulunulurken atlanılan önemli bir adım, beslenme düzeninizin geneline dair herhangi bir söz edilmiyor oluşu. Bu durumda dahi herhangi bir kilo artışına yol açmadığını da özellikle belirtelim.

Meyve ve sebzeler lifli ve besin değeri oldukça yüksek olan gıdalar. Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı kabul edilir. Sağlığınıza yaptığı katkının yanında eğer kilo vermenizde de yardımcı olmalarını istiyorsanız tükettiğiniz porsiyonları yeniden gözden geçirin ve bir düzenleme yapın. Sebze ve meyveyi ekstra tüketmek yerine beslenme düzeninizin temeline yerleştirmeyi deneyin.

Kaynak: Livescience

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Gıda, Hayat, İyi haberler, Kişisel Bakım, Yeme İçme
Etekle bisiklet sürmenin püf noktası

Keyifli sürüşler!

Kapat