Şehrin göbeğinde kolektif tarım: Fenerbahçe Topluluk Bahçesi

Saint Joseph Lisesi öğrencileri ve Kadıköy Belediyesi sayesinde artık bizim de şehrin içinde bir tarım alanımız var: Fenerbahçe Parkı Topluluk Bahçesi.

343543534

Aralarında Kritik Eşik kitabının da yazarı olan permakültür eğitmeni Taner Aksel‘in kızının da bulunduğu 5 Saint Joseph öğrencisi; Defne Aksel, Serra Özsoy, Alp Bolluk ve Melis Severcan ve danışman öğretmenleri Şükran Toy’un başlattığı proje, gıda üreten yemyeşil bir bahçeye dönüştü.

23432423(8)

Fenerbahçe Parkı içerisinde 900 metrekarelik bir alana yayılan bahçenin kapıları; kendi gıdasını üretmek, toprakla buluşmak isteyen herkese açık.

234234234(5)

Önümüzdeki günlerde atölye ve seminer çalışmalarına başlayacaklarını belirten ekibi ziyaret etmek, bilgi almak ve gelişmeleri takip etmek için facebook sayfalarını buradan ziyaret edebilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Yeşilist ekibi stajyer arıyor
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Şehrin göbeğinde kolektif tarım: Fenerbahçe Topluluk Bahçesi” için 5.516 yorum

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, İyi haberler, Kent, Topluluklar, Yeşil alanlar
Ek Biç Ye İç’ten Zehirsiz Ev Atölyesi

Beyoğlu'ndaki favori mekanlarımızdan Ek Biç Ye İç 28 Mayıs'ta şahane bir söyleşiye ev sahipliği yapıyor.

Kapat