Ek Biç Ye İç’ten Zehirsiz Ev Atölyesi

Beyoğlu’ndaki favori mekanlarımızdan Ek Biç Ye İç 28 Mayıs’ta şahane bir söyleşiye ev sahipliği yapıyor. 2012’den beri Zehirsiz Ev başlıklı bloğunda yaşamımızdan zararlı kimyasalları eksiltmenin türlü ipucunu paylaşan ve yakın zamanda deneyimlerini kitaplaştıran Mercan Yurdakuler Uluengin, bu cumartesi Ek Biç Ye İç’te!

SRq6f7Bi_400x400Blogla aynı adı taşıyan Zehirsiz Ev kitabında ev temizliğinden kişisel bakıma, anne-bebek bakımından sağlığımıza faydalı birçok tarif/ formül/ usul/ yaklaşım yer alıyor.
Anlatımı ve tasarımı yalın bu kitaptan edinmek ve Mercan Hanım’la tanışıp hikayesini ve tariflerini bizzat kendine sorup öğrenmek isteyenler 28 Mayıs’ta Ek Biç Ye İç’te buluşuyor.

28 Mayıs Cumartesi günü Saat 14:00-16:00 arasında düzenlenecek bu söyleşi ücretsiz. Katılım 20 kişi ile sınırlı olup, kayıt için info@ekbicyeic.com adresine e-posta göndermeniz gerekmekte.

Mercan Yurdakuler Uluengin, “Zehirsiz Ev’in Hanımı” olarak da bilinir. Gelin görün ki hamaratlıkla uzaktan yakından alakası yoktur. İki çocuk annesidir. Bakterileri sever ve sayar. Çöp üretmekten nefret eder. Kullan at’a değil, yeniden-yeniden kullan’a, ikinci ele, paylaşıma, takasa, ödünç alıp vermeye inanır. Hep daha az şeyle yaşamanın hayalini kurar, henüz bunu başaramamıştır.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Para geçmeyen pazar
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Etkinlikler, Ev ve Bahçe, Hayat, Kent
Doğal kozmetikler için yerli etiket: EKO

Türkiye'nin yerli etiketi EKO'yu ve Türkiye'de eko-etiket pazarını konuşmak için EKO ekibi ile bir araya geldik.

Kapat